Ana SayfaGenelInstagram konum paylaşımları hakkında açıklama yaptı

Instagram konum paylaşımları hakkında açıklama yaptı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram hakkında ortaya atılan bir iddia kullanıcıları şoke ederken, bu iddialara yanıt doğrudan sosyal medya devinin CEO’sundan geldi.

Instagram konum paylaşımları hakkında açıklama yaptı. Instagram, dünyanın en popüler ve en çok etkileşim alan sosyal medya platformlarından biri. Özellikle son zamanlarda TikTok’tan esinlenerek yaptığı güncellemelerle büyük bir ivme kazanan Amerikalı teknoloji devinin başı, bu sıralarda ise kendi platformunda yayılan bir viral haberle dertte.

Instagram Reels'larda ortaya çıkan bir sorunu düzeltti

Birkaç gün önce başlayan ve kısa sürede viral olan bir gönderinin elden ele, hesaptan hesaba paylaşılması sonucunda, bizzat Instagram tarafından bir açıklama yapılması ve bu tür iddiaların doğruyu yansıtmadığının belirtilmesi gerekti. Peki yüz binlerce kişi tarafından paylaşılıp beğenilen ancak hiçbir gerçekliği bulunmayan bu iddia neydi?

Instagram

Instagram konum paylaşımları hakkında açıklama yaptı

İlk olarak kim tarafından paylaşıldığı bilinmeyen bir gönderide, iPhone marka cihazlara getirilen bir güncelleme sonrasında, Instagram’ın kullanıcılarının gönderilerinde yer verdiği konum bilgisini nokta atışı şekilde diğer kullanıcılarla paylaştığı iddia edildi. Bu durumu bir örnekle de açıklayan gönderiye göre örneğin (örneği biz kendimize göre uyarlıyoruz) Ankara’daki evinizde oturmuş ve yetiştirdiğiniz bir çiçeğinizin fotoğrafını çektikten sonra paylaşımınıza Ankara konumunu etiketlemişseniz, sözüm ona iPhone cihazdan yapılan bu paylaşım sonrası diğer kullanıcılar sizin bu paylaşımınızda yaptığınız Ankara bilgisini değil ev adresine kadar konum bilginizi en ayrıntılı şekilde görebiliyorlarmış.

Instagram sohbetlerde alışveriş yapılabilecek!

Kısa sürede viral olan bu iddialar karşısında hem kendi platformlarından hem de Twitter’dan bir açıklama yapan Instagram CEO’su Adam Mosseri ise, bu bilginin gerçeğe uygun hiçbir tarafının olmadığını, Instagram’ın asla tam konum bilgisi paylaşmadığını ve bundan sonra da paylaşmayacağını duyurdu. Aslında sadece birkaç gönderiye bakarak sosyal medya devinin böyle bir uygulamasının olmadığının anlaşılacağını da ifade edelim.

SpaceX askeri operasyonlara destek veriyor: Yeni roketler ABD için

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting