Ana sayfa Genel Instagram, Facebook ve YouTube için kötü haber geldi!

Instagram, Facebook ve YouTube için kötü haber geldi!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları olan ve mahşerin üç atlısı olarak tanımlanan Instagram, Facebook ve YouTube hakkında pek iyi haberler gelmiyor. Neredeyse bütün ülkelerde çeşitli davalara konu olan bu üç teknoloji devi, belki de kanunların yeniden şekillenmesinde rol oynuyor olabilir. İşte haberimizin detayları.

Bu üç sosyal medya devi incelendiğinde en  kirlisinin Facebook olduğunu söyleyebiliriz. Cambridge Analytica gibi çeşitli skandallara konu olan Facebook, aynı zamanda yalan haberlerin çok sık yayıldığı bir platform olarak görülüyordu. Instagram ve YouTube’da bu tür kötü şöhretlerden nasibini aldı.

Instagram, Facebook ve YouTube  büyük cezalar ödeyebilir

Birçok kişi bu üç farklı sosyal medya platformunda son derece olumsuz örnek oluşturabilecek paylaşımların yapıldığını düşünüyor. Son toplu katliamlarının da, bu tür platformlarda yayınlanarak yapılması Dünya kamuoyunda büyük bir tepkiye yol açtı. Bu nedenle İngiltere gibi hükümetler farklı adımlar atıyor.

İngiltere’de 17 yaşında bir gencin sosyal medya nedeniyle intihar ettiğini söylemesi büyük tepkilere yol açmıştı. Tüm bu olaylar üzerine İngiltere hükümeti sosyal medya devlerinin içerikleri kontrol etmesi gerektiğini söyledi. Aksi taktirde gelirlerinin %5’ini İngiltere hükümetine bağışlamak zorunda kalacaklar.

Bu tür para cezaları, problemi tam olarak çözer mi bilinmez ama muhtemelen sorun uzun vadede devam edecek. Peki sizce de sosyal medya paylaşımları olumsuz örnek oluşturabiliyor mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Instagram web sayfası hızını büyük oranda arttırdı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 ile beklentileri karşılayabilecek mi?

Samsung’un önümüzdeki ay tanıtacağı Galaxy S20 modelleri genel anlamda beklentileri karşılayabilecek mi? İşte S20 modelleri hakkındaki tüm detaylar. Hali hazırda akıllı telefon pazarının zirvesinde yer...

Son Haberler