Ana sayfa Mobil Uygulamalar Instagram karanlık mod ile karşımızda!

Instagram karanlık mod ile karşımızda!

Uzun bir zamandır iOS sahiplerinin beklediği Instagram karanlık mod bugün kullanıma sunuldu. Peki, Instagram siyah renkler içerisinde nasıl görünüyor?

iOS 13 ve Android 10 güncellemeleri ile karanlık tema sistem geneline yayılmıştı. Uygulama geliştiricileri de uygulamalarını bu özellik için yavaş yavaş güncellemeye başlamıştı. Bugün ise uzun zamandır beklenen Instagram’ın karanlık tema özelliği güncelleme ile kullanıma sunuldu.

İlk olarak iOS 13 kullanıcılarına sunulan bu özelliği kullanabilmek için ilk olarak App Store‘dan uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Eğer sistem genelinde karanlık tema kullanıyorsanız, Instagram karanlık, eğer açık tema kullanıyorsanız ise Instagram eskisi gibi görünecektir.

Microsoft Surface Laptop 3 tanıtıldı! İşte özellikleri!

Instagram’ın siyah tema içerisinde pek hoş görünmediğini belirtelim. Instagram mevcuttaki yeni tasarımına geçerken beyaz bir zemin tercih etmiş ve uygulamayı gönderilerin renklendirmesini sağlamıştı. Siyah rengi Instagram’ın tüm tasarım tabularını yıkıyor. Ancak yine de karanlık temayı gece saatlerinde kullanmanızın gözleriniz için faydası çok.

Instagram karanlık mod

OLED ekrana sahip telefonlarda ise Instagram’ın karanlık mod sayesinde daha az şarj tüketeceğini belirtelim. Bakalım bu özellik Android platformuna ne zaman sunulacak?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler