Facebook karanlık tema için geri sayım başladı!

Facebook

Android platformunda Facebook karanlık tema için düğmeye bastı. Çok yakında Facebook da artık karanlık tarafa geçecek. İşte detaylar.

Apple,iOS13 veGoogle ise Android 10 ile karanlık temaya resmi olarak geçiş yapmıştı. Günümüzde popüler olan karanlık tema için uygulama geliştiricileri de düğmeye basmış ve uygulamalarını bu doğrultuda güncellemişti. Sosyal medya devi Facebook ise önce Messenger daha sonra ise WhatsApp uygulamasına bu desteği sunmuştu. Şimdi ise Facebook karanlık tema için kendi ana uygulamasında düğmeye bastı.

Android’de yer alan Facebook’un beta uygulamasında karanlık temanın kullanımı resmen başladı. Açık, kapalı ve sistem tercihlerine göre ayarla opsiyonları ile gelen bu özellik ile artık gece saatlerinde Facebook’u açtığınızda gözleriniz beyaz renkten dolayı kanamayacak. Özellikle gece geç saatlerde telefon kullanıyorsanız, karanlık temayı aktif etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Mavi ışıktan gözlerinizi koruyan karanlık tema, göz sağlığı için büyük önem taşıyor. Facebook’un da bu özelliği kullanıma sunmasının ardından artık tüm popüler uygulamalarda koyu mod özelliğinin olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook karanlık tema

Kademe kademe olarak sunulacak olan bu özelliğin Haziran ayı içerisinde hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Güncelleme ile gelecek olan koyu modun AMOLED ekranlar için tasarlanmadığını bu yüzden bataryadan tasarruf edemeyeceğinizi belirtelim.

Instagram photoshop tespit uygulaması Mirage ile karışacak!

Koyu gri renk tonu kullanan Facebook, bu sayede okunabilirliği de arttırıyor. Bu tip koyu mod seçenekleri batarya ömrünü uzatmadan ziyade sadece göz sağlığını koruyor .