Ana sayfa Apple macOS Catalina güncellemesi yayınlandı!

macOS Catalina güncellemesi yayınlandı!

Mac sahiplerinin uzun zamandır beklediği macOS Catalina güncellemesi yayınlandı. macOS Catalina ile gelen tüm yenilikler haberimizde.

Apple‘ın uzun zamandır testlerini sürdürdüğü macOS 10.15 güncellemesi nihayet indirime sunuldu. Sistem performansında artışlar ile gelen macOS 10.15, Mac’te oyun oynanmaz kavramını da ortadan kaldırıyor. Apple Arcade‘i de macOS 10.15 ile kullanıma sunan Apple, iTunes‘u da bu sürüm ile tarihe gömüyor.

iTunes bu güncelleme ile üç farklı uygulamaya bölünüyor. Müzik, TV ve Podcast olarak üçe bölünen iTunes, iPhone ve iPad‘i Mac’e bağladığınızda Finder’dan hizmet veriyor. Bu sayede yıllar içerisinde şişen iTunes, ayrı ayrı uygulamalara bölündüğü için daha iyi hizmet veriyor.

Güncelleme ile koyu ile açık mod arasında geçişler otomatik olarak sağlanabiliyor. Gün doğumundan gün batımına göre programlanan bu özellik sayesinde Mac’iniz otomatik olarak renk değiştirebiliyor.

macOS 10.15 ile Sistem Tercihleri bölümü de yenileniyor. iCloud için ayrı bir bölüm oluşturan Apple, Bul uygulamasını da Mac’e ekliyor. Bul uygulaması sayesinde iCloud ile giriş yapılan tüm Apple cihazlarınızın konumunu tespit edebiliyorsunuz.

macOS Catalina

macOS Catalina güncellemesini; Apple Menü>Sistem Tercihleri>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz. Güncellemenin ortalama 8 GB olduğunu ve güncellemeyi yüklerken MacBook’un şarja takılı olması gerektiğini belirtelim.

macOS Catalina alan modeller

  • MacBook (2015 ve sonrası)
  • MacBook Air (2012 ve sonrası)
  • MacBook Pro (2012 ve sonrası)
  • Mac mini (2012 ve sonrası)
  • iMac (2012 ve sonrası)
  • iMac Pro (2017)
  • Mac Pro (2013 ve sonrası)

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler