Instagram iPad uygulaması bekleyenlere kötü haber

Instagram iPad uygulaması bekleyenlere kötü haber

Instagram uygulamasının ilk kullanıma sunulmasından bu yana 11 yıldan fazla zaman geçti ve hala bir iPad uygulaması yok. Yakın zamanda da bu uygulama gelmeyecek gibi. İşte detaylar.

Instagram kullanıcıları, iPad’in daha büyük ekranı için  optimize edilmemiş bir uygulama olan iPhone sürümünü kullanmakla sınırlı. Instagram başkanı Adam Mosseri’ye göre, bu yakın zamanda değişmeyecek. Mosseri ve YouTuber Marques Brownlee arasındaki bir dizi tweet’te Mosseri, özel bir uygulama yapmak için yeterli iPad kullanıcısı olmadığını söyledi.

YouTuber Brownlee Pazar öğleden sonra tweet attı “Yıl 2022 ve iPad için hala uygun bir Instagram uygulaması yok.” ifadelerini belirtti. Görünüşe göre Mosseri bunu gördü ve biraz açıklama yapmaya karar verdi. Mosseri, “Hala iPad üzerinde öncelik olacak kadar büyük bir grup insan yok” diye yanıtladı. “Bir noktada bunu yapmayı umuyoruz, ancak şu anda başka şeylere çok önem veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Instagram iPad uygulaması bekleyenlere kötü haber

Bir sonraki tweet’te Instagram ekibinin “düşündüğünüzden daha yalın” olduğunu belirtti. Şirketin halihazırda dört platformu (iOS, Android, web ve InstagramLite) desteklediğini söyledi. Son olarak Mosseri, Instagram’ın dahili olarak tam iPad desteğini bir noktada yapmayı umduklarını da dile getirdi. “Karanlık modu destekleme, planlanmış gönderiler, bir iPad uygulaması, gibi özellikler planlarımız arasında” ifadelerini kullandı. Anlaşılan iPad kullanıcıları kısa sürede bir uygulama hayallerine erişemeyecekler.

AB, Rus devlet destekli medya kuruluşları RT ve Sputnik’i yasaklayacak