Ana Sayfa Genel Instagram IGTV butonunu kaldırıyor

Instagram IGTV butonunu kaldırıyor

Popüler sosyal medya servisi Instagram IGTV butonunun ilgi görmemesi üzerine bu butonu uygulamadan kaldırma kararı aldı.

Kullanıcıların IGTV videolarına kolayca erişmesi için kullanılan buton ne yazık ki beklenen ilgiyi görmedi. Kullanıcılar bunun yerine haber veya keşif sayfasına düşen IGTV videoları üzerinden bu platforma ulaşmayı tercih ediyorlar.

Instagram IGTV sorununun analizini yapamıyor mu?

IGTV ilk tanıtıldığında Intagram kullanıcılarının ilgisini çekip çekmeyeceği de şüphe uyandırmıştu. Instagram kullanıcılarının alıştığı dikey videolar yerine klasik yatay videoların yer alacağı platformun Instagram alışkanlıklarına ters düşeceği düşünülüyordu. Gerçekten de kullanıcılar bu formatı benimsemekte çok zorlandılar.

Instagram ise IGTV sayesinde daha fazla porfesyonel ve yüksek kaliteli video içeriğini uygulamaya kazandırmayı amaçlıyordu. Bu nedenle de profesyonel video içerik üreticilerini rahatlatacak bir format benimsenmişti. Ancak YouTube’un aksine, profesyonel video içerik üreticilerinin kimyası ile amatör ruhlu Instagram’ın nitelikleri birbiriyle bir türlü uyuşmuyor.

Video konusunda deneyimli uzman kesim, Instagram’ın kısa süreli, sınırlı yeteneklere sahip, dik video yayınlama formatının sorun oluşturduğunun altını çiziyor. Bu formatın, kaliteli, planlı, etkileyici video içerik üretmeye engel olduğunu sürekli hatırlatıyor. Ancak, instagram’ı hızlı şekilde ilgi alanları konusunda içerik görmek isteyen kesimin de profesyonel IGTV videolarına zaman ayırmak istemedikleri anlaşılıyor. Dolayısıyla Instagram YouTube ile yarışında yine geride kalmışa benziyor.

Cyberpunk 2077 Eylül ayına ertelendi!

Instagram IGTV videolarının çok daha rahat ve konforlu şekilde takip edilebileceği masa üstü uygulamasını da güncellenmemesi nedeniyle handikapı aşamadığına da dikkat çekiliyor. Zira IGTV videoalrının masa üstünde çok daha konforlu şekilde takip edilebileceği düşünülüyor.

Instagram IGTV

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting