Infinity-O tasarımına sahip Galaxy A8s sertifika aldı

galaxy a8s

Samsung Infinity-O tasarımına sahip ilk modeli Galaxy A8s için FCC sertifikasını sonunda aldı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Samsung geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Galaxy S8 modeliyle geçiş yaptığı Infinity Display çizgisinden sonunda vazgeçiyor. Güney Koreli teknoloji devi önümüzdeki yıl satışa sunacağı yeni S serisi modellerde Infinity-O ismini verdiği yeni bir tasarım kullanacak.

Bu tasarım çizgisinde çentiksiz uçtan uca ekran kullanılacak. Samsung alt ve üst çerçeveleri de sıfıra yakın bir orana düşürecek. Kamera ise ekranın sol ya da sağ köşesinde konumlandırılmış bir deliğin içerisine yerleştirilecek. Zaten tasarım çizgisinin Infinity-O şeklinde isimlendirilmesinin temel sebebi de bu.

Galaxy A8s satışa sunulmaya hazır

Samsung bu tasarımı direkt olarak S serisi modellerinde kullanmak yerine önce Galaxy A8s modelinde kullanacak. Böylece bu tasarım test edilmiş olacak. Aynı zamanda kullanıcıların bu tasarım çizgisine karşı tutumu da gözlenmiş olacak.

Çin’e özel olarak satışa sunulacak olan Galaxy A8s geçtiğimiz gün FCC’de ortaya çıktı. FCC’de yer alan bilgilere göre telefonun ekran boyutu 18.5:9 yerine 19.5:9 olacak. Yani yeni tasarımdan ötürü ekran boyutunun biraz daha uzadığı söylenebilir.

Infinity-O tasarımına sahip ilk Galaxy modelinin global pazarda boy gösterip göstermeyeceği henüz netlik kazanmış değil.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Huawei de Aralık ayı içerisinde Samsung’un yeni tasarım çizgisine benzer bir model tanıtacak.

OnePlus 6 fiyatı adeta dibe vurdu