OnePlus 6 fiyatı adeta dibe vurdu

oneplus 6

OnePlus 6 fiyatı, halefi 6T’nin satışa sunulmasının akabinde adeta dibe vurdu. Çinli üretici Black Friday öncesi düşürdüğü fiyatlarını güncellemedi. İşte detaylar.

Genel olarak amiral gemisi seviyesindeki modelleri, orta segment fiyatlarından satışa sunan OnePlus, bu sayede önemli bir kullanıcı kitlesine erişmişti. Agresif fiyat politikası sayesinde amiral gemisi katili unvanını alan Çinli üretici, kısa süre önce 6T modelini satışa sundu.

OnePlus yeni modelini satışa sunmasıyla birlikte OnePlus 6 fiyatında da indirime gitti. Hatırlanacağı üzere Black Friday öncesi OnePlus 6’nın fiyatı 529 dolardan 429 dolara kadar düşmüştü.

OnePlus fiyat kırdı! Sudan ucuz amiral gemisi modeli!

Çinli üreticinin ABD’de hizmet veren online satış mağazası üzerindeki tüm OnePlus 6 fiyatları 100 dolar aşağıya çekilmişti. Genel kanı bu fiyatların Black Friday’e özel olduğu yönündeydi. Fakat etkinlik bitmiş olmasına karşın OnePlus fiyatlarını güncellemedi.

Uygun fiyatlar üzerinden OnePlus modellerine akın eden kullanıcılar tüm stokları tüketti. Hali hazırda tüm OnePlus 6 stokları tükenmiş durumda.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. OnePlus modelleri ülkemizde de satılmakta. 3. parti ithalatçılar tarafından satılan OP6 modelinin fiyatı 3600TL ile 4000TL arasında değişiyor. Çinli üreticinin ABD’deki indirimli satış fiyatı ise mevcut dolar kuru üzerinden yalnızca 2216TL gibi bir rakama denk geliyor. Yani arada basit bir hesaplamayla bile 1400TL gibi önemli bir fark olduğunu söyleyebiliriz.

OnePlus 6T McLaren Edition 10GB RAM’le geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir