Samsung’un ilk çentikli telefonu yolda

117

Tüm markaları etkisi altına alan çentik akımına uzun süredir karşı duran Samsung, yeni telefonuyla bu tasarıma geçiş yapıyor. İşte Galaxy A8s’ten gelen ilk görüntüler.

Samsung Galaxy A8s’in paneli sızdırıldı

Uzun süredir çentikli tasarımı kullanmayan tek büyük telefon üreticisi olan Samsung, bildiğiniz gibi Infinity-U, Infinity-V ve Infinity-O adını verdiği tasarımlarla ilk kez çentiğe yeşil ışık yakmıştı. Görünen o ki, ilk etkilenen telefon Galaxy A8s olacak. Zira yeni modelin sızdırılan ön panel fotoğrafları, Infinity-U’yu net şekilde gösteriyor.

Infinity

Infinity-U, gördüğünüz üzere bizim su damlası çentiği olarak adlandırdığımız ve birkaç Çinli şirket tarafından halihazırda kullanılan bir tasarımın örneği. Aşağıdaki fotoğraflarda Galaxy A8s’in bu tasarımından yararlandığını görebilirsiniz.

1 3 2 3

Cihazın teknik özellikleri ise henüz çok detaylanmış değil. Ancak ilk beklentileri toparlarsak genel bir şema ortaya çıkıyor.

İlk olarak A8s’te Snapdragon 660 yongasetine yer verilmesi bekleniyor. Bu tercihin Snapdragon 670 ve 675’ten yana olma ihtimali de söz konusu. Bellek ve depolama tarafında ise 6 GB RAM ve 128 GB‘a kadar bir kapasite yer alabilir. Ayrıca arka tarafta üçlü kamera kurulumunun yer alacağı düşünülüyor.

Öte yandan akıllı telefonun Çin pazarı içiyle sınırlı kalacağı söylentiler arasında. Çıkış tarihi ve fiyat hakkında ise henüz bilgi yok.

Honor Magic 2 parçalarına ayrıldı!