İkinci el iPhone modelleri yok satıyor!

iphone 14 pro

Malum günümüzde sıfır iPhone almak herkesin harcı değil. Fakat yine de iPhone’dan başka telefon kullanmam diyenler için farklı bir alternatif daha var. İkinci el cihazlar. İşte tüm detaylar.

İkinci el iPhone modelleri yok satıyor! Akıllı telefon pazarında muazzam bir rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu sıfır telefonlar olduğunda Samsung’un birinci olduğunu zaten biliyoruz. Peki ikinci elde piyasanın lideri kim? Muhtemelen bu konunun cevabı ile ilgili mutlaka bir yorumunuz vardır.

iPhone 14 Plus

Sizlerin de az çok tahmin edebileceği üzere ikinci el pazarında en çok talep gören markanın Apple olduğu ortaya çıktı. Zaten ülkemizde de telefoncuların raflarına baktığımızda ikinci el iPhone modellerinin ağırlıkta olduğunu görebiliyoruz.

Apple çalışanları şirket içi uygulamalarda değişiklik talep ediyor

İkinci elde en çok satan iPhone!

iPhone modellerinin 2. elde bu kadar güçlü olmasının sebebi ise gayet açık. Piyasa değerinin çabuk düşmemesi. Özellikle de Android modelleriyle kıyaslandığı zaman iPhone modellerinin değer kaybetmediğini söyleyebiliriz.

iPhone 14 Pro kablosuz şarj sorunu yaşıyor

Bu sebepten ötürü iPhone modellerinin 2. elde hayli güçlü olduğu zaten biliniyor. Şu anda ikinci el pazarına bakıldığında iPhone 7 ve üzeri modellerin hala talep gördüğünü görüyoruz. Yine de 16GB’lık cihazlara artık pek fazla talep olmadığını belirtmemiz gerekiyor. En azından eskiye oranla kullanıcılar artık 64GB ve üzeri cihazlara ilgi gösteriyorlar.

Önümüzdeki süreçte Apple’ın ikinci el piyasasındaki hakimiyetini sürdüreceğini öngörebiliriz. Çünkü sıfır iPhone almak günümüz şartlarında pek de kolay değil. Hal böyle olunca 2. el iPhone modellerine olan talep de artıyor.

Nintendo Switch satış rakamları açıklandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir