Nintendo Switch satış rakamları açıklandı

switch oled

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Nintendo Switch’in satış rakamları açıklandı.

Nintendo Switch satış rakamları açıklandı. Oyun konsolu denildiğinde özellikle ülkemizde akla gelen ilk isimler PlayStation ve Xbox oluyor. Gerçekten de bu iki konsol arasındaki rekabetin çok uzun süre öncesine dayandığını söyleyebiliriz. Ancak biraz daha geriye çekilip olaya daha geniş açıyla bakmak istersek işte orada parıl parıl parlayan bir el konsolunun daha olduğunu görürüz: Nintendo Switch.

Nintendo satışları geçen yılki karantinalar sebebiyle darbe aldı

Oyun sektörüne 2017 yılının Mart ayında dahil olan bu popüler konsol, satış adedi bakımından tüm zamanların en çok satan oyun konsolu olma yolunda adım adım ilerliyor. Nintendo’dan yapılan ve oyun konsolunun yılın 3 çeyreğindeki toplam satış performansını detaylandıran açıklamaya göre, Nintendo Switch şu ana kadar 114 milyon adetten fazla sattı.

Nintendo, küresel çip sıkıntısı nedeniyle Switch satışlarından umudu kesti

Nintendo Switch satış rakamları açıklandı

Bu satışlarına ilave olarak gelirlerini de %5 seviyesinde arttıran Nintendo Switch, özellikle bu dönemde 3,53 milyon adet satmayı başaran Switch OLED’in hakkını ödeyemez. Aynı zaman zarfında standart Switch modelinin ise 2,23 milyon adet satış gerçekleştirdiğini belirtelim.

Nintendo satışları geçen yılki karantinalar sebebiyle darbe aldı

Diğer yandan Switch’e olan bu ilgi, doğal olarak bu platform için getirilen oyunları da olumlu etkiliyor. En çok satılan Switch oyunları listesine baktığımız zaman listenin birinci ve ikinci sırasındaki yapımların 50 milyon adetlik psikolojik sınıra bir hayli yakın oldukları görülüyor. Buna göre üçüncü çeyreğin sona erdiği gün olan 30 Eylül tarihi itibariyle Mario Kart 8 Deluxe 48,41 milyon adet satarken, ikinci sırada olan Animal Crossing: New Horizons ise 40,17 milyon adet satmayı başarmış.

Mia Khalifa OnlyFans ile sahalara geri döndü!