Ana SayfaAkıllı SaatHuawei yeni akıllı saatinde şeker ölçme özelliği de sunabilir

Huawei yeni akıllı saatinde şeker ölçme özelliği de sunabilir

Giyilebilir cihazlar pazarında adını sıkça duyduğumuz Huawei yeni akıllı saatine şeker ölçme özelliği de sunmayı da planlıyor.

Apple ve Samsung gibi dev şirketlerin girmesiyle birlikte daha da hareketlenen giyilebilir teknolojiler pazarında şu ana kadar etkisini hissettiren şirketlerden biri de Huawei oldu. Daha çok akıllı telefonları ile gündemimize gelen Çin merkezli şirket, bugüne kadar çeşitli akıllı saatler çıkardı. Son olarak çıkan Huawei Band 7 ve Huawei Watch GT 3 Pro bunun en yakın örnekleri. Şirket, önümüzdeki dönemde de bunlara yenileri eklemeye hazırlanıyor.

Huawei cephesinden gelen yeni haberlere göre Huwei yeni akıllı saat modellerinde önemli yenilikler sunacak. Sağlık ve fitness takibinin giyilebilir cihazların başlıca özelliklerinden biri haline geldiğinin farkında olan Huawei yeni akıllı saatinde şeker ölçme özelliği de sunmayı planlıyor.

huawei akilli saat

Sağlık uygulamaları ve teknolojileri üzerinde çalışan birçok şirket, şu sıralar kandaki glukoz seviyesini ölçebilen çeşitli uygulamalar ve sensörler üzerinde çalışıyor. Ancak henüz piyasada şeker ölçebilen bir akıllı saat ya da bileklik bulunmuyor. Bu da Huawei’nin bu planını hayata geçirdiği takdirde rakiplerine karşı ciddi bir üstünlük kurabileceği anlamına geliyor. Tabii Samsung ve Apple gibi şirketler de yeni modellerinde benzer özellikler sunmazsa. Ancak şu ana kadar bu şirketlerden bu yönde bir açıklama gelmedi. Huawei ise kandaki glukoz seviyesini ölçebilen TruSeen sensörünü akıllı saatlerine entegre etmek için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Huawei yeni akıllı saatinde şeker ölçme özelliği sunarak diyabet hastalarına son derece kullanışlı bir cihaz sunabilir. Ayrıca diyabet hastası olmayanlar için de farklı yiyeceklere ve egzersizlere vücutlarının nasıl tepki verdiğini daha iyi takip edebilecekleri bir cihaz sunmuş olacak.

Internet Explorer için cenaze düzenlediler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting