Ana SayfaAkıllı TelefonHuawei Mate X2 acımasız testlerle deneme tahtasına döndü

Huawei Mate X2 acımasız testlerle deneme tahtasına döndü

Huawei Mate X2 acımasız testler ile birlikte dayanıklılık açısından değerlendirildi. Peki bu akıllı telefon gerçekten de dayanabildi mi? Hadi gelin konu ile ilgili bütün detaylara birlikte göz atalım.

Katlanabilir ekran teknolojisine yepyeni bir deneyim sunan Huawei Mate X2 cihazı birçok açıdan teste tabi tutuldu. Yapılan testlerde katlanabilir cihazın sağlamlık konusunda şüphe uyandırdığı ifade edildi. Normal bir amiral gemisinden 3 kat daha pahalı olan katlanabilir cihazlar kullanıcılar tarafından pek sağlam bulunmuyor.

Bu düşünce sadece Huawei için geçerli değil. Tüm akıllı telefonlarda katlanabilir ekranların son derece dayanıksız olduğu ifade ediliyor. İşin aslına bakacak olursak bu konuda pek haksız sayılmazlar. Samsung Galaxy Fold cihazları bile dayanıklılık bakımından sınıfta kalmıştı.

Katlanabilir akıllı telefonlar giderek gelişiyor

Akıllı telefon şirketleri katlanabilir ekranlar konusunda henüz yeni olduklarını kabul ediyor. Her yeni çıkan model bir öncekine göre daha dayanıklı olarak kendisini ispatlıyor. Huawei tarafından yeni çıkarılan akıllı katlanabilir cihaz bu kategoriye girdi. Çizilmelere karşı dayanıklı olduğu da söylendi.

Huawei Mate X2

Ancak telefonun iç kısmının pek dayanıklı olmadığı ifade edildi. Buradaki katlanabilir bölüm düşük bir dayanıklılık performansı gösteriyor. Böylece dış kısım dayanıklı bir profil çizerken iç taraf son derece vasat görünüyor.

Huawei Mate X2 ile tarz değişikliğine gitti

Bükme testinde herhangi bir zarar almayan bu cihaz ne yazık ki totalde dayanıklı değil. sadece Mate X2 değil aynı zamanda diğer bütün katlanabilir cihazların aslında dayanıklı olmadığı ifade edildi. Yani katlanabilir cep telefonları için biraz daha yol var gibi görünüyor. Peki siz bu tür akıllı telefonlar için ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting