Ana SayfaGenelFacebook Apple iOS 14.5 güncellemesine karşı çıkmaya devam ediyor

Facebook Apple iOS 14.5 güncellemesine karşı çıkmaya devam ediyor

Facebook, Apple iOS 14.5 ile isteğe bağlı takip edilmeyi başlatmadan önce uygulama takibi izinlerini geri kazanmaya çalışıyor. Şirket şimdi bu durumu teşvik etmek için baskı taktikleri kullanıyor.

Facebook, Apple’ın iOS 14 gizlilik güncellemelerine karşı kampanyasına devam ediyor. Şirket, iOS uygulamasına, kullanıcılara diğer uygulamalardan ve web sitelerinden topladığı bilgilerin “Facebook’u ücretsiz olarak kullanmaya devam edebileceklerini” söyleyen bir bildirim ekliyor. Instagram’ın iOS uygulamasında da benzer bir mesaj görüldü. Teknoloji araştırmacısı Ashkan Soltani, yeni açılır pencere bildirimlerini ilk olarak Cumartesi günü gördüğünü bildirdi. Teknoloji uzmanı Ashkan Soltani ve The Verge, Facebook ve Instagram’ın iOS kullanıcılarına uygulama izleme konseptini ortaya koyan bildirimler gösterdiğini keşfetti. Facebook, bu seçeneğin yalnızca daha kişiselleştirilmiş reklamlar göstermediğini, aynı zamanda işletmeleri desteklediğini ve uygulamaların “ücretsiz” kalmasına yardımcı olduğunu söylüyor. Sosyal ağ, uygulama izlemeyi devre dışı bıraktığınızda bir gün ödeme yapmanız gerekebilir. Şirket, Nisan ayı sonlarında güncellenmiş bir blog gönderisindeki bildirimleri ayrıntılı olarak açıkladı, ancak “eğitim ekranları” şimdiye kadar pek dikkat çekmedi.

Facebook Apple iOS 14.5 gizlilik güncellemesine karşı çıkmaya devam ediyor

Facebook’un uygulama takibi yüzünden zor zamanlar yaşaması şaşırtıcı değil. Kişiselleştirilmiş reklamlar, Facebook’un işinde önemli bir rol oynuyor ve bunları etkili bir şekilde devre dışı bırakmak için iOS 14.5’i kullanmak internet devinin kazançlarına zarar verebilir. Bildirimler, en azından bazı müşterilerin uygulama takibini sürdürmesine yol açarsa şirket için faydalı olabilir. Aynı zamanda, Facebook’un işinin veri toplama etrafında döndüğünü unutmamak gerek.

Vivo X60t Pro 33W hızlı şarjla geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting