Huawei laptop pazarında yükselmeye devam ediyor!

Huawei, en büyük Çinli rakibi lisans anlaşması imzaladı

Mobil pazarda büyük kayıplar yaşayan Huawei, bu zararı PC pazarında telafi etmeye çalışıyor. Hali hazırda Türkiye’de de PC pazarında önemli işler yapan Çinli üretici, global pazardaki payını da hızlı bir şekilde arttırıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Huawei laptop pazarında yükselmeye devam ediyor! 4 yıl önceye gittiğimizde mobil pazarda en çok telefon satan şirketlerden birisinin de Huawei olduğunu görebiliriz. Fakat 2020 ile birlikte sektördeki tüm dengeler değişti.

Huawei, en büyük Çinli rakibi lisans anlaşması imzaladı

Huawei ABD’nin ve Trump hükümetinin koyduğu ambargoları aşmayı başaramayınca, mobil pazarda hızlı bir şekilde kan kaybetmeye başladı. Bu yıla kadar mobil pazarda hep ilk 3 içerisinde yer alan Çinli şirket, muhtemelen 2023’i ilk 10 içerisinde bile tamamlayamayacak. En azından analistlerin hazırladıkları raporlar bu gerçeklere işaret ediyor.

MateBook 16s

Huawei laptop pazarında yükselmeye devam ediyor!

Şu sıralar ürettiği akıllı telefonların özellikle Avrupa’da çok fazla satmadığının farkında olan Çinli üretici, rotasını farklı bir sektöre doğru kırmış durumda. Evet dizüstü bilgisayar piyasasından bahsediyoruz.

Eğer son dönemde bir teknoloji mağazasını turladıysanız, mutlaka gözünüz Huawei’nin iş odaklı bilgisayar modellerine de takılmıştır. Çinli şirket genel olarak iş odaklı uygun bütçeli bilgisayarlar üretmeye çalışıyor. Şimdiye kadar bunu da başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler. Gerçekten de Huawei’nin son dönemde ürettiği bilgisayarlar hayli iyi satıyor. Muhtemelen satmaya da devam edecek.

f t6yu

Diğer iş odaklı PC modellerinin 13.0000 – 15.000 gibi absürt fiyatlara satıldığı bir sektörde Huawei’nin 10.000 TL civarında fiyatlara modeller satıyor olması şirkete oldukça olumlu yansımalar getirecektir.

Twitter sahte hesap sorununa çözüm üretmeye çalışıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir