Huawei 8 yıl önce iflas etmenin eşiğine gelmiş

Huawei telefon

Teknoloji alanının en büyük isimlerinden bir tanesi olan Huawei 8 yıl önce şimdiki halinden çok daha gerideydi. Konuyla ilgili konuşma yapan Huawei yetkilisi, kuruluşun 8 yıl önce ne durumda olduğunu gözler önüne serdi. İşte Huawei ile ilgili birçok kişinin bilmediği haberimizin detayları.

Birçok kişi akıllı telefon markalarının daha çok şu anda gösterdiği gelişmelere odaklanıyor. Huawei gibi kuruluşlar her ne kadar 5G tarzı ileri teknolojilere yönelseler bile bu, onların her zaman aynı seviyede olduğunu göstermiyor. Akıllı telefon şirketlerinin büyüyüp küçülmesi ile ilgili en çok verilen örnekler ağırlıklı olarak Nokia ve Samsung ile ilgili oluyor. Ancak bu seferki hikaye tamamen Huawei şirketi ile alakalı.

Huawei 8 yıl önce zarar açıklıyordu

Huawei ile ilgili gerçeği, Müşteri hizmetleri müdürü Richard Yu’nun yaptığı açıklama sonrasında öğreniyoruz. Bir konferansta gerçekleştirdiği konuşmada Huawei şirketinin şimdiki konumuna gelmek için büyük engeller aştığı anlaşılıyor.

Huawei sirketi

Richard Yu, “8 yıl önce Huawei’nin işleri yolunda gitmiyordu. Şirketimiz bu pazardan çekilmeye çalışıyordu. O zamanlar Huawei düşük kaliteli ve düşük fiyatlı ürünler çıkarıyordu ve müşteri deneyimi iyi değildi. Şirketimiz Huawei’yi yükseltmek için orta ve yüksek sınıf ürünler üretme kararı aldım. Bu oldukça cesur bir karar oldu.” diyerek olayı çok net bir şekilde özetledi. Eğer onun aldığı kararlar olmasaydı bugün Huawei diye bir şirketten bahsetmeyecektik.

Richard Yu tarafından yapılan konuşmanın devamında, “Ne kadar iyi olduğumuz farketmeksizin her zaman nasıl gelişebileceğimiz ve daha iyi işler çıkarabileceğimiz üzerine düşünüyoruz. Şirketimizin işlerini baltalayan problemlere rağmen inanıyorum ki marka, gelişmeye devam edecek potansiyele sahip.” ifadelerine yer verildi. Peki sizce Huawei özellikle akıllı telefon piyasası için ne ifade ediyor? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Huawei Mate 20 Pro için EMUI 10 güncellemesi çıktı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir