HTC Viverse, 28 Haziran’da çıkacak

HTC Viverse

HTC, VR ve AR özellikleriyle dikkat çeken yeni amiral gemisi akıllı telefonu HTC Viverse’ü 28 Haziran’da piyasaya sürecek.

Tayvanlı telefon üreticisi HTC, bir dönem akıllı telefon pazarının en güçlü şirketlerinden biriydi. Ancak şirket zamanla bu gücünü yitirdi ve akıllı telefon pazarından yavaş yavaş çekildi. Şirketin 2018’de piyasaya sürdüğü HTC U12+’tan beri kayda değer bir telefon çıkarmadı.

2018 yazından beri yeni bir amiral gemisi akıllı telefon çıkarmadığı için şirketin bu alandan tamamen çekildiğini düşünebilirsiniz. Ancak aslında şirket çok yakında yeni bir amiral gemisi akıllı telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Bir süredir gündemde olan bu yeni telefonun ne zaman tanıtılacağı belli oldu.

htc 2

HTC’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu HTC Viverse, 28 Haziran’da düzenlenecek etkinlikte resmen tanıtılacak. Kısa süre sonra da piyasaya sürülecek. HTC yeni telefonu hakkında çok fazla detay paylaşmamış olsa da, şu ana kadar gelen sızıntılar HTC Viverse’ün özellikle VR ve AR özellikleriyle piyasadaki diğer telefonlardan ayrılacağını gösteriyor. En azından HTC’nin umudu bu yönde.

Telefon, adından da anlaşılacağı üzere HTC’nin açık kaynak kodlu metaverse platformu Viverse ve şirketin sanal gerçeklik gözlüğü Vive Flow VR ile entegre bir cihaz olacak. Bunun ötesinde telefon hakkında pek bir detay bilinmiyor.

HTC yeni amiral gemisi akıllı telefonunu nisan ayında piyasaya sürmeyi planlıyordu. Ancak tüm teknoloji dünyasını etkileyen tedarik sıkıntıları HTC’yi de vurdu. Tayvanlı şirket yeni telefonunun çıkışını ertelemek zorunda kaldı. Ancak görünen o ki bu bekleyiş 28 Haziran’da son bulacak.

Meta akıllı saat projesini rafa kaldırdı