Ana SayfaAkıllı TelefonHTC One M9'un Kamerası Sınıfta Kaldı

HTC One M9’un Kamerası Sınıfta Kaldı

DxOMark ekibi tarafından yapılan detaylı kamera testi, HTC One M9’un arka kamera performansı konusunda rakiplerinin çok gerisinde kaldığını gösterdi.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü HTC One M8’le oldukça başarılı bir satış grafiği yakalayan Tayvanlı telefon üreticisi HTC Corporation, popüler telefonunun merakla beklenen halefi olan HTC One M9‘u geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdü. HTC Corporation’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonundan beklentiler oldukça yüksek olsa da, HTC One M9 kullanıcıların ilgisini çekmek konusunda pek başarılı olamadı ve telefonun satışları beklentilerin çok altında kaldı.

HTC_One_M9_Plus (1)

HTC One M9‘un bu başarısızlığında birçok faktör etkili olmuş olsa da, bu faktörlerin başında telefonun HTC One M8’in özelliklerinin üzerine pek de birşey koymamış olması geliyor. One M9’un donanımsal özellikler konusunda en büyük hayal kırıklığını yarattığı alan ise bu seviyede bir akıllı telefon için vasat bulunan arka kamerası oldu. Akıllı telefon kameralarının ne kadar iyi olduğunu tespit etmek için oldukça kapsamlı testler uygulayan DxOMark ekibi tarafından teste tabi tutulan One M9, kamera performansı olarak rakiplerinin çok altında kaldı.

Aynı dönemde piyasaya sürülen ve 86 puanla DxOMark performans tablosunun ilk sırasında yer alan Samsung Galaxy S6 Edge’in çok gerisinde kalan HTC One M9, testten sadece 69 puan aldı ve listenin 21. sırasında yer aldı. One M9’un kamerası otofokus ve aydınlık ortamlarda yapılan çekimler konusunda oldukça başarılı olsa da, konu düşük ışıklı ortamlara geldiğinde adeta sınıfta kaldı. Telefonun düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimlerde hem renkleri aşırı yoğun gösterdiği hem de beyaz dengesini tutturamadığı belirtiliyor.

Silent Hills Başka Bir Stüdyoda Tamamlanabilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU