Ana SayfaAndroidHyundai Otomobillerinde Android Auto Kullanmaya Başlıyor

Hyundai Otomobillerinde Android Auto Kullanmaya Başlıyor

Türkiye’de de üretim üssü bulunan Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, bazı modellerinde Android Auto sistemlerini kullanmaya başlayacağını duyurdu.

_83242963_android_sonata[1]

Lüks segmentteki Sonata modeli için müşteriğinin isteğine göre opsiyonel olarak otomobile Android Auto sistemini kuracağını açıklayan Hyundai böylece Google ile işbirliğini de resmen hayata geçirmiş oldu. Android Auot sistemi, sürücünün Android telefonunu otomobille senkronize etmesine imkan verecek ve navigasyon sistemlerinden, iletişim/sesli komut sistemlerine kadar aracın ve telefonun pek çok özelliği, birbiriyle uyumlu şekilde çalışacak.

- Reklam -

Otomobildeki navigasyon sistemi, kullanıcının telefonundaki kaydedilmiş navigasyon bilgilerini alarak otomobilin kayıtları arasına alacak, müzik, telefon aramaları, sesli mesaj yazma gibi pek çok özellik yine telefonla sonkronize olacak. Hyundaki ve Google, birlikte çalışmaya başlayacaklarını ve Hyundai otomobillerine Google işletim sistemlerini kuracaklarını 2014 yılında duyurmuşlardı.

Google tarafında ise Hyundai tek Android Auto kullanıcısı değil. 28 farklı otomobil üreticisi, Android Auto sistemini kullanacağını açıklamıştı. Google’ın ezeli rakibi Apple ise şimdilik BMW, GM ve Honda ile ortak çalışıyor.

Android Auto kullanan otomobiller, telefonun ekranını kilitleyerek, sürücünün telefon ekranıyla uğraşmak zorunda kalmasını engelliyorlar ve telefonun tüm özelliklerini aracın bilgisayar sistemi üzerinden yürütüyorlar. Böylece hem sürüş güvenliği sağlanırken hem de sürücü için yol boyunca iletişim imkanları daha konforlu şekilde kullanılıyor.

 

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting