Ana SayfaGenelHouse of the Dragon reyting rekoru kırdı

House of the Dragon reyting rekoru kırdı

Heyecanla beklenen yeni Game of Thrones dizisi House of the Dragon, bu hafta yayınlanan ilk bölümüyle yeni bir reyting rekoru kırdı.

2022’nin belki de en heyecanla beklenen dizisi olan House of the Dragon, pazar günü ilk bölümüyle izleyicilerin karşısına çıktı. 2011-2019 yılları arasında yayınlanan ve tüm zamanların en başarılı dizileri arasında yer alan Game of Thrones ile aynı evrende geçen dizi, tahmin edildiği gibi izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı. Öyle ki bu yoğun ilgiye HBO Max bile dayanamadı. Dizinin ilk bölümünün yayınlanmasının ardından HBO Max uygulaması çöktüğü için bazı kullanıcılar ilk bölümü izlemekte sorun yaşadı.

HBO Max’in yoğun ilgi sebebiyle yaşadığı çöküntüler, diziye ilginin ne kadar yüksek olduğunu gözler önüne sermişti. Dün yayınlanan rakamlarla birlikte bu yoğun ilginin boyutu netlik kazandı. İlk bölümü beğeniyle karşılanan House of the Dragon, HBO ve HBO Max için yeni bir reyting rekoru kırdı.

House of the Dragon

Aynı anda hem HBO’da hem de HBO Max’te yayınlanan ilk bölüm, yayınlandığı saatte yaklaşık 10 milyon izleyiciye ulaşarak, ilk bölümü en çok izlenen HBO dizisi oldu. House of the Dragon, 10 milyon kişiye ulaşarak, Game of Thrones’un ilk bölümünden çok daha geniş bir kitleye ulaştı. Elbette bunu Game of Thrones’un sekiz sezonuyla yarattığı popülerliğe borçlu olduğunu unutmamak gerek. Öte yandan dizinin ilk bölümü, Game of Thrones’un çok tartışılan finalinden beri HBO’nun en çok izlenen bölümü oldu. Hatırlarsanız Game of Thrones’un büyük finali, 19 milyon izleyiciye ulaşarak HBO’nun en çok izlenen bölümü olmuştu.

Dizinin ulaştığı bu izleyici sayısı, Game of Thrones’un hayal kırıklığı yaratan final sezonuna rağmen izleyicilerin bu evrene büyük ilgi göstermeye devam ettiğinin kanıtı oldu.

George R.R. Martin’in Targaryen ailesinin tarihini anlattığı Fire & Blood adlı kitabından esinlenen dizi, izleyicileri Game of Thrones’ta anlatılan olayların yüzlerce yıl öncesine götürüyor ve Demir Taht’ta oturan Targaryen ailesi içinde yaşanan taht kavgalarına ve bu kavgaların sebebiyet verdiği iç savaşa odaklanıyor.

The Rings of Power dizisinden yeni fragman

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting