Ana SayfaGenelElon Musk Jack Dorsey arasındaki ipler gerildi

Elon Musk Jack Dorsey arasındaki ipler gerildi

Elon Musk’ı Twitter ile olan savaşında temsil eden avukatlar, eski CEO Jack Dorsey’i mahkemeye çağırdı.

Elon Musk Jack Dorsey arasındaki ipler gerildi. Bu Musk ve Twitter’ın Musk’ın şirketi satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmayı kurtarma girişimi üzerine Ekim ayındaki duruşmasına hazırlanırken yaşanan en son gelişme.

Elon Musk Twitter davasının Şubat 2023'e ertelenmesini istedi

Dorsey’in Musk’ın yasal stratejisine nasıl dahil olduğu henüz belli değil. Chancery Daily Twitter hesabında belirtildiği gibi, mahkeme celbi “yansıyan, atıfta bulunan veya yanlış veya spam hesapların Twitter’ın ticari faaliyetleri üzerindeki etkisi veya etkisi ile ilgili belgeler” anlamına geliyor. Ayrıca, Twitter’ın mDAU’yu nasıl kullandığına veya para kazanılabilir günlük aktif kullanıcıları “temel ölçüt” olarak nasıl kullandığına ilişkin belgelere de atıfta bulunuyor. İlginç bir şekilde, “mDAU’nun yönetici veya yönetici tazminatına dahil edilmesine ilişkin belgeler” de talep ediyor.

Elon Musk Twitter davasının Şubat 2023'e ertelenmesini istedi

Elon Musk Jack Dorsey arasındaki ipler gerildi

Dorsey, Musk tarafından mahkeme celbi verilen tek eski Twitter yöneticisi değil. Twitter’ın kısa süre önce görevden alınan ürün şefi Kayvon Beykpour ve eski gelir müdürü Bruce Falck da birer mahkeme celbi almış durumda.

Elon Musk, SpaceX ve Tesla çalışanlarına çağrıda bulundu

Musk, Twitter’ın kendisini ve kamuoyunu platformdaki botların ve sahte hesapların sayısı konusunda yanlış yönlendirdiğini iddia ediyor. Twitter’ın avukatları ise Musk’ın şirketle yaptığı anlaşmanın şartlarını defalarca ihlal ettiğini savundu. Beş günlük bir denemenin 17 Ekim’de başlaması planlanıyor.

Dorsey daha önce Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifini onaylayarak “Elon güvendiğim tek çözüm” ve “şirketi imkansız bir durumdan kurtarıyor” demişti. Dorsey, devam eden yasal savaşa veya Musk’ın botlar ve sahte hesaplara ilişkin iddialarına kamuoyu önünde ağırlığını koymadı.

Reklamlı Netflix sürümü tepki çekmeye devam ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting