Honor 70 hakkında yeni detaylar açıklandı

Honor 70

Bu hafta resmi olarak tanıtılacak Honor 70’in teknik özellikleri hakkında yeni detaylar açıklandı.

Yeni amiral gemisi akıllı telefonu Magic 4 Pro’ü kısa süre önce kullanıcılarla buluşturan Honor, bu hafta da Honor 70’i piyasaya sürecek. Bir süredir çeşitli sızıntılarla gündemimize gelen telefonun 30 Mayıs’ta resmi olarak tanıtılacağı bir süre önce duyurulmuştu. Ancak daha 30 Mayıs’taki tanıtım etkinliği gelmeden telefonun teknik özellikleri hakkında ilk detaylar açıklandı.

Honor 70’in daha önce iddia edildiği gibi üç farklı versiyonla satışa sunulacağı Honor tarafından doğrulandı. Telefonun standart versiyonun yanı sıra bir de Pro ve Pro+ versiyonları satışa çıkacak. Standart model Snadragon 7 Gen 1 yonga setinden güç alırken, Pro modeli MediaTek’in Dimensity 8000 yonga setini kullanacak. 70 Pro+’ın yonga seti ise Dimensity 9000 olacak.

Her üç telefon da BOE OLED ekrana sahip olacak ve yüksek frekans PWM karartma özelliğine sahip olacak. Pro modelleri LTPO dinamik ekran yenileme hızı özelliğine de sahip olacak.

honor 70 1

Honor’un yeni akıllı telefonu, arka kamerasının ilginç tasarımıyla dikkat çekiyor. Arka paneli oldukça şık bir tasarıma sahip olan telefonun kamerası son dönemde çıkan diğer telefonlardan farklı bir tasarıma sahip.

Arka kameradaki ana lensin Sony’nin en son kamera teknolojilerini kullanan IMX800 olacağı yönündeki iddialar da doğru çıktı. Honor her üç modelde de 54 megapiksellik IMX800 lensin olacağını açıkladı. Honor’un yeni telefonu Sony IMX800 kullanan ilk akıllı telefon olacak.

Son olarak Honor 70’in 66W hızlı şarj özelliğine sahip olacağı, Pro ve Pro+ modellerinde ise bunun 100W olacağı açıklandı.

Mark Zuckerberg: “MetaVerse projesi beş yıl ciddi para kaybedecek”