Honda arabaları PlayStation 5 kurulu halde gelebilir

PlayStation 5

Tesla’dan sonra Honda da araçlarına oyun sistemleri entegre ediyor. 2025’te çıkacak Honda otomobilleri, PlayStation 5 kurulu halde gelebilir.

Japonya’nın en büyük şirketleri arasında yer alan Sony ve Honda çeşitli projelerde güçlerini birleştirmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi Sony ve Honda ortaklığında hazırlanan ilk elektrikli otomobili 2025’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak iki Japon devinin tek ortaklığı bundan ibaret değil. İki şirket farklı projelerde de birlikte çalışıyor.

Sony ve Honda ortaklığında bu projelerden birinin de PlayStation 5 ile ilgili olabileceği ortaya çıktı. Hatırlarsanız eylül ayında yapılan ortak açıklamada, Honda’nın elektrikli otomobil alanında ön plana çıkmak için Sony’nin sunduğu servisleri ve teknolojileri kullanabileceği söylenmişti. O dönemde yapılan açıklamada bu servis ve cihazların ne olabileceği konusunda net bir şey söylenmemişti. Ancak gelen son bilgilerle birlikte bu planlar biraz daha netlik kazandı. Görünen o ki iki şirket, Honda araçlarına PlayStation 5’ler yerleştirmeyi planlıyor. 2025’ten itibaren satışa sunulacak Honda araçları, PS5 kurulu halde gelebilir.

honda prologue suv 6

Otomobillerde otonom sürüş özellikleri devreye girdikçe sürücü ve yolculara sunulan eğlence seçenekleri de değişiyor. Bildiğiniz gibi Tesla şimdiden araçlarına oyun yerleştirmeye başlamış durumda. Geçtiğimiz yıl çıkan Tesla Model S’lerde hem Cyberpunk 2077 hem de The Witcher 3 oynanabiliyor. Ayrıca Elon Musk yaptığı bir açıklamada Tesla araçlarında Steam oyunlarının oynanabilmesini istediğini de söylemişti. Bu yüzden Honda’nın da kendi araçlarına bir oyun sistemi entegre etmek istemesi sürpriz değil. Honda’nın bu konudaki tercih ise PS5’ten yana oldu.

Netflix’in yeni dizisi 1899 çalıntı çıktı