Ana sayfa Genel Honda modüler elektrikli otomobil tasarlıyor

Honda modüler elektrikli otomobil tasarlıyor

Honda modüler bir elektrikli otomobil konseptiyle, elektrikli otomobil üretimini ve kullanımını pratik hale getirmek istiyor.

Farklı ihtiyaçlar için farklı model

İlk olarak ABD’de satışa çıkması planlanan modüler elektrikli otomobil, markanın Avrupa’da da satılan modeli Honda E olacak. Ancak Avrupa versiyonundan farklı olarak çok daha yüksek menzile sahip olacak. Zira Avrupa’daki Honda E’ler sadece 150 km menzile sahip. Bu kadar kısa bir menzil ise Amerika’nın devasa düzlükleri ve uzak mesafeleri için hiç yeterli değil

Honda şimdi ABD için üreteceği daha yüksek menzilli Honda E’ler için fabrikada kalıplaşmış bir değişim yapmak yerine, aracın istendiği zaman farklı özelliklere kavuşabileceği bir yöntem kullanılacak.

2025’te ABD’de satışa çıkacak konsepte göre Honda aldığı siparişe göre aracın kasasını, motorunu, pil kapasitesini aynı üretim hattı üzerinde anında değiştirip üretebilecek. Böylece isteyen herkes, kendi ihtiyaçlarına uygun elektrikli otomobili sipariş verebilecek.

Tesla yaşanan casusluk olayında Apple’dan yardım istedi!

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü aşısı bulundu mu?

Son günlerde dünya gündemini meşgul eden Corona virüsüne karşı aşı geliştirildi mi? İşte corona virüsü aşısı bulundu mu sorusunun yanıtı. Neredeyse her yıl yeni bir...

Son Haberler