Sony yeni elektrikli aracını tanıtacak

Sony yeni elektrikli aracını tanıtacak

Sony ve Honda’nın ortak girişimi olan Sony Honda Mobility (SHM), iki şirketin bugün 4 Ocak’ta Las Vegas’ta düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) büyük bir duyuru ile tanıtılacak. İşte detaylar.

Sony, CES 2023 açılış konuşmasının tarihini ve saatini onaylarken, yeini araç Mobility’nin sahnede bulunacağını da açıkladı.Mobility aracı hakkında pek bir şey açıklanmadı, ancak söylenen şeyler gerçekten heyecan verici. Ortak girişim, Kuzey Amerika üretimine ve bu pazardaki çevrimiçi satışlara odaklanarak ilk elektrikli aracının üretimine 2026 yılında başlamayı planlıyor. Japonya ikinci pazar olacak ve ardından Avrupa’da piyasaya sürülecek. Pek çok detay henüz onaylanmazken, Sony Honda Mobility, henüz bir isme sahip olmayan otomobilin belirli koşullarda Level 3 otonom sürüş ve daha geniş bir ayar yelpazesinde Level 2+ yeteneğine sahip olabileceğini belirtti. Şirket ayrıca, abonelik hizmetlerinin kullanılmasıyla araca değer katılacağını da önerdi. Ayrıca otomobilin bilgi-eğlence sisteminin tam gelişmiş bir PlayStation 5 içerebileceğine dair söylentiler de var.

Sony yeni elektrikli aracını tanıtacak

Honda, Sony ile ortak girişime araç üretim uzmanlığı ve mühendislik yetenekleriyle katkıda bulunacak. Satış sonrası destekten Honda’nın mı yoksa Honda Mobility’nin (SHM) mi sorumlu olacağı henüz belli değil. Mobility, ortak girişim tarafından üretilen ilk otomobil için ön siparişlerin 2025’in ilk yarısında alınacağını duyurdu. Elektrikli araç sektöründe rekabetin daha fazla artması bekleniyor. Bu kapsamda daha fazla aracın gelmesini bekleyebiliriz.

Akıllı telefon dünyası büyük bir gerileme yaşasa da Apple kale gibi sağlam kaldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir