HBO Max ve Discovery+ birleşiyor!

HBO Max adını değiştirdi! İşte yeni kimliği

HBO Max özellikle Game of Thrones gibi başarılı yapımlara ev sahipliği yapmıştı. Ancak şimdi platform önemli bir karar aldı. İşte detaylar.

Bu yılın başlarında iki medya kuruluşu birleşme planlarından söz etmişti ve şimdi bu planlar gerçekleşmiş görünüyor. Warner Bros. Discovery, HBOMax ve Discovery+’ı tek bir yayın hizmetinde birleştirmeyi planladığını duyurdu. Yeni platform bu yaz hazırlanacak. Haber, şirketlerin bireysel olarak yılın ikinci çeyreğinde 3.42 milyar dolarlık net zararının hemen ardından geldi. Şirket CEO’ları analistlere, “Günün sonunda, tüm içeriği bir araya getirmek, bunu uygulanabilir bir iş haline getirmenin tek yoluydu” ifadelerini kullandı.

HBO Max ve Discovery+ birleşiyor!

Yöneticiler, yeni platformun adını veya herhangi bir fiyatlandırma detayını açıklamadı, ancak reklamsız ve daha az maliyetli reklam destekli bir plan içereceğini açıkladı. Ayrıca, hedef kitlesini daha da genişletmek için ücretsiz, reklam destekli bir katman ekleyebilir. Şirketler bunlara ek olarak bünyelerinde toplu işten çıkarımlara da başladılar. Çoğu önemli platform gibi işten çıkarımlar yapan yayın akışları enflasyon ve global krizlerden etkilenmişe benziyor. Yıllardır bireysel olarak devam eden ve başarı elde eden platformlar şimdi birleşmeye karar verdi.

Şirket ayrıca bu hafta aniden HBO Max için geliştirilmekte olan iki filmi iptal ettiğini duyurdu: Batgirl ve Scoob! filmleri gelmeyecek.  Aynı zamanda, yayıncı The Gordita Chronicles şovunu iptal ettiğini ve canlı aksiyon çocukları ve aile programlarına tamamen son verdiğini duyurdu.

AMD’nin Ryzen 7000 yeni nesil işlemcilerinin özellikleri ortaya çıktı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir