SoundCloud, işgücünün yüzde 20’sini işten çıkarıyor!

Soundcloud, çalışanlarının yüzde sekizini işten çıkaracak

SoundCloud, teknoloji endüstrisinde ekonomik gerileme nedeniyle toplu işten çıkarımlara başlayan şirketler arasına katıldı. İşte tüm detaylar.

Billboard ve Variety’ye göre, şirket CEO’su Michael Weissman, çalışanlarına bir e-postada, SoundCloud bünyesinin yüzde 20’sini etkileyecek “çıkarımlar yaptığını” söyledi. Weissman, “zorlu ekonomik durum ve finansal piyasadaki rüzgarlar göz önüne alındığında” hareketin gerekli olduğunu söyledi. Ayrıca, işten çıkarmalar ve şirketin yakın zamanda aldığı finansal kararlar, görünüşe göre şirketi sürdürülebilir karlılık yoluna soktu. Bunun sebebi olarak da global piyasalarda artan enflasyon ve yaşam şartlarının zorlaşması gösterilebilir.

SoundCloud, işgücünün yüzde 20'sini işten çıkarıyor!

Bir şirket sözcüsü, Billboard’daki işten çıkarmaları doğrulayarak SoundCloud’un şirketten ayrılması gereken çalışanlara destek sağladığını da sözlerine ekledi. Çevrimiçi ses platformu, finansal olarak zorlandığı 2017’de, işgücünün önemli bir bölümünü – toplamda yüzde 40 – işten çıkardı. Billboard’un belirttiği gibi, SoundCloud yüz milyonlarca yatırımı güvence altına aldı ve o zamandan beri 2020’de ilk kârlı çeyreğini duyurdu.

2021’de şirket, bağımsız sanatçılar için daha iyi ödeme yapılmasını sağlayabilecek dinleyici tabanlı bir telif ücreti modeli tanıttı. Genelde platfotm, Spotify platformuna geçememiş daha underground müzisyenleri içeriyor.

Şirketin LinkedIn profili, 1.707 çalışanı olduğunu söylüyor, ancak bu rakam her zaman bir şirketteki gerçek işçi sayısını yansıtmaz. Weissman, e-postasında personele, işten çıkarmaların önümüzdeki günlerde bilgilendirilecek olan ABD ve İngiltere’deki çalışanları etkileyeceğini söyledi. Çoğu şirket toplu işten çıkarımlara devam ediyor.

AMD’nin Ryzen 7000 yeni nesil işlemcilerinin özellikleri ortaya çıktı.