Ana SayfaGenelHarmony OS 3.0'dan haber var! Çıkış tarihi belli oldu

Harmony OS 3.0’dan haber var! Çıkış tarihi belli oldu

Çin’in yorgun savaşçısı Huawei, HarmonyOS işletim sistemi üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Harmony OS 3.0’dan haber var! Çıkış tarihi belli oldu! Huawei, halen Çin’in en büyük teknoloji markalarından biri. Ancak özellikle Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı Donald Trump tarafından casusluk suçlaması yöneltilmesi sonrasında, Google’ın Android ekosisteminin dışına itmesi, bu markaya oldukça büyük bir darbe vurmuş, bir süre boyunca çok büyük kitleler halinde kullanıcı kaybını sadece seyretmek zorunda kalmıştı.

İşte geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada, Huawei’nin 2021 yılındaki kaybının yaklaşık 100 milyar dolar olduğunu duyurması, Çinli teknoloji devinin nasıl bir zararla karşı karşıya kaldığını açık bir şekilde ortaya koyuyor. Bununla birlikte, pes etmek bir yana kendi ekosistemini geliştirmek için görülmemiş bir seferberlik başlatan Huawei, şu ana kadar gayet iyi gidiyor gibi görünüyor.

Şirkete yakın kaynaklar tarafından verilen bilgilere göre, Huawei HarmonyOS 3.0‘ı Temmuz ayında yayınlayacak. Resmi açıklamanın büyük bir lansmanla yapılması beklenirken, bu lansmanın ise Haziran ayı başı gibi olacağı konuşuluyor.

Huawei MatePad Pro tablet with HarmonyOS and M Pen support to debut on June 2

Harmony OS 3.0’dan haber var! Çıkış tarihi belli oldu

Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Huawei Başkan yardımcısı, şu an aktif HarmonyOS kullanıcı sayısının 220 milyon kişiyi geçtiğini, bunun teknoloji tarihinin en hızlı artışı olduğunu ve bu artışın devam edeceğinden şüphelerinin bulunmadığını söylemişti.

Teknolojiyi yakından takip edenler hatırlayacaktır, her ne kadar teknoloji dünyasının en büyük isimleri listesinde ilk sıralarda gelse de, Microsoft’da bir zamanlar kendi işletim sistemi ile akıllı telefon işletim sistemleri pazarında pay sahibi olmayı denemiş, ancak bunda başarılı olamayarak büyük hayal kırıklığı yaşamıştı. Bakalım Huawei gerçekten kendi ekosistemiyle Microsoft’un bile yapamadığını yapabilecek mi?

Realme GT 2 ve GT 2 Pro Özellikleri, Resmi Lansmana saatler kala Sızdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting