Bir haftada 4 milyondan fazla AirPods Pro 2 satıldı

aa5

Apple, akıllı telefon pazarı dışında faaliyet gösterdiği diğer pazarlarda da zirveye oynamya devam ediyor. Yayınlanan son raporlarda firmanın rekor sayıda AirPods Pro 2 sattığı ortaya çıktı.

önemli bir isim olmasının yanı sıra , akıllı saat segmentinde ve hatta gerçekten kablosuz kulaklık kategorisinde de büyük bir oyuncu. Şimdi, yeni bir rapor AirPods Pro 2’nin pazarda büyük bir başarı elde ettiğini ortaya koydu.

AirPods Pro 2

Canalys araştırma firması tarafından yayınlanan raporlarda detaylar ortaya çıktı. Apple hayranları yeni bir AirPods Pro modelini bekliyor ve çok popüler olan AirPods Pro’nun halefi büyük satışlar görüyor. Cupertino merkezli dev, bir haftadan biraz uzun bir süre içinde 4 milyon adet satış görmeyi başardı. Apple, bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 30,9 pazar payıyla yaklaşık 23,8 milyon adet işitme cihazı satmayı başardı.

Özellikle, bu aynı zamanda geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 34’lük oldukça büyük bir büyümeye işaret ediyor. Bu rakamın 4,2 milyon adetlik kısmı, 2022’nin 3. çeyreğinde AirPods Pro 2 tarafından tek başına oluşturuldu. 2. nesil modeller 7 Eylül’de duyuruldu ve 23 Eylül’de piyasaya çıktı. Şirket ortalama yarım milyondan fazla satmayı başarsa da AirPods Pro, aynı ayın sonuna kadar günde 2 adet. Öte yandan Samsung’tan Galaxy Buds 2 Pro, bu yılın üçüncü çeyreğinde düşüş gördü.

Alienware 18 İnç Oyun Dizüstü Bilgisayarı görücüye çıkıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir