Ana Sayfa Güvenlik Güvenli İnternet Uygulaması

Güvenli İnternet Uygulaması

Güvenlik problemleriyle alakalı yazılar yazıyoruz birkaç gündür. Gerek akıllı telefonlarda ki güvenlik sorunları, gerekse de, internetteki sorunlar. Sorunlara ait çözümler, çözüm yollarını da, araştırmalarımızdan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda sizlere aktarmaya çalışıyoruz. İnternet güvenliğini sağlamanın yollarından birisini sizlere açıklamak istiyorum. Surfeasy cihazını…

İnternet aleminde ki güvenlik problemleri malumunuzdur. Kötü amaçlı kimseler son zamanlarda arttırarak yaptıkları çalışmalara devam ediyorlar. Bu çalışmalar neticesinde insanların bilgilerine ulaşmayı hedefliyorlar. Bu sebeple her internet kullanıcısı risk altındadır diyebiliriz. Ama bu durum pek de umursanmaz. Çünkü başımıza veya yakın arkadaşlarınızın başına hesaplarından para çekilme gibi bir olay gelmemiştir. Ama bu gelmeyeceği anlamında bir durum değildir. Araştırdığınız zaman internetten bilgileri ele geçirilip, muzdarip olanları görebilirsiniz.

2013090311563490472

Surfeasy adlı cihazla bilgilerinizin ele geçirilmesi güç bir duruma geliyor. Firma bu cihazdan çok iddialı ve bankaların sunduğu güvenliği sağladığını söylüyor. USB küçüklüğünde cihazın, marifeti büyük anlayacağınız. Cihazın içerisinde sizin için özel şifrelenmiş bir tarayıcı bulunuyor. Firefox tarayıcısıyla istediğiniz bilgisayarda bu cihazı USB cihazına takarak, şifreli işlemler yapıyorsunuz. Yani herhangi bir bilgisayardan işlem yapsanız da, fark etmiyor. Cihaz sizin özel güvenlik ağınız oluyor. Her tür işlemi bu cihazla internet üzerinden şifreli olarak yapmış oluyorsunuz. PC ve Mac ile çalışan bu cihaz sizlere VPN üzerinden internet ağına bağlanmanızı sağlayan bir cihazdır. Ama VPN ücretlendirilmiyor. Ücretsiz olarak size veriliyor. Yani cihazı satın almanız yeterli oluyor. Güvenlik konusunda evhamlı olanlar, internetten çok fazla alış veriş yapanlar için ideal bir cihaz. Oldukça küçüktür. Boyutu USB kadar. Cebimizde ki kartlardan ise birazcık daha kalın. Cebinizde rahatlıkla taşıyıp, her bilgisayarda kullana bileceğiniz özel bir üründür.

Surfeasy cihazı ile internet aleminde ki, güvenlik açıklarına çözüm bulunur mu? Burasını bilemiyoruz ama bu cihazla internet aleminde daha iyi korunacağınız malum. Ama kötü niyetli kimseler bu cihazında açıklarını bulmak için çalışabilirler. Kendileri korunmasız bir internet alemi istiyorlar çünkü. Toronto merkezli firmada kendinden emin şekilde cihazı tanıttı. Bankaların sağladığı güvenliği sağlıyor dedi. Daha ne olsun değil mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting