Ana Sayfa Fotoğraf Makinesi Sony Yeni Fotoğraf Makinesi NEX-5T'yi Tanıttı

Sony Yeni Fotoğraf Makinesi NEX-5T’yi Tanıttı

Sony’nin yeni değiştirilebilir lensli cep tipi dijital fotoğraf makinesi NEX-5T, daha kolay Wi-Fi bağlantısı için NFC teknolojisini kullanıyor. Akıllı telefonlar ile tek dokunuşta kablosuz bağlantı yapabiliyor. Ultra kompakt gövdede, profesyonel kalitede fotoğraf ve Full HD videolar için büyük Exmor APS HD CMOS sensörü bulunuyor. Canlı, kesin takip özellikli otomatik odaklama için hızlı Hibrit AF’ye sahip. Genişleyen PlayMemories Camera Apps™ uygulama yelpazesi ile fotoğraf makinesine daha fazla fonksiyon eklemek çok kolay.

Büyük sensör daha iyi kalitede fotoğraflar anlamına geldiğinden boyutun önemi de işte tam bu noktada devreye giriyor. Sony’nin sunduğu yeni NEX-5T profesyonel kalitede fotoğraf ve kablosuz özgürlüğü, değiştirilebilir lenslerin sunduğu sınırsız yaratıcılık ile güçlü, cep tipi bir fotoğraf makinesine sığdırıyor.

Cep veya çantanıza rahatça giren fotoğraf makinesi, DSLR tarzı görüntüler ve cömert kontrol seçeneklerine daha az yük taşıyarak sahip olmak isteyen fotoğrafçılık tutkunları için mükemmel bir ortak.

Kablosuz özgürlüğün keyfini yaşayın

Fotoğrafseverler, Wi-Fi sayesinde NEX-5T’yi akıllı telefonuna, kişisel bilgisayarına veya televizyonuna bağlayabiliyor ve fotoğraf veya videolarını kablosuz olarak transfer edebiliyor. Bu aynı zamanda Sony’nin sunduğu NFC özellikli ilk değiştirilebilir objektifli E-Mount fotoğraf makinesi olarak kolay paylaşım, hatta fotoğraf makinesinin uzaktan kumanda edilmesi için Android akıllı telefon ve tablet bilgisayarlara1 tek dokunuşta kablosuz bağlantının ek rahatlığını da sunuyor. Hiçbir kurulum yapılmasına gerek yok. Sadece mobil cihazı NEX-5T’ye değdirmek suretiyle anında kablosuz bağlantı kurulabiliyor. Tümleşik Akıllı Uzaktan Kumanda deklanşöre akıllı telefonunuzdan basmanıza izin veriyor. Hareketin dışında kalmak istemediğiniz grup fotoğrafları için harika bir seçenek.

16,1 megapiksellik cömert bir sensöre sahip

NEX-5T, sıradan kompakt fotoğraf makinelerinin içindeki küçük sensörden daha fazla ışık yakalayan 16,1 efektif megapiksellik cömert boyutlarda bir APS-C sensöre sahip. Bu sensör sayesinde fotoğrafçılar, alacakaranlıkta daha canlı çekimlerde ve atmosferik iç mekanlarda ultra düşük gürültü ve zengin detaylara sahip DSLR kalitesinde fotoğraf ve Full HD videolar ile ödüllendiriliyor.

NEX-5T, anlık portrelerden canlı sokak sahnelerine, göz açıp kapayıncaya kadar gelip giden o anları yakalamayı sağlıyor. Gelişmiş Hızlı Hibrit AF, hızlı hareket eden nesneleri takip etmek için aşama algılamalı otomatik netlemeyi mutlak kesinlik için kontrast algılamalı AF ile bir araya getiriyor. Bu, her sahnede sağladığı hızlı, kesin netleme ile kazanan bir kombinasyon.

Bazen her şeyin sizin için olduğunu da sakın unutmayın. Fotoğraf makinesi kol mesafesinde tutulduğunda rahat görüş için 180 dereceye kadar dönen, çevrilebilir LCD ekran ile mükemmel oto portreler rahatlıkla çekilebiliyor. Otomatik Portre Çerçeveleme, iyi görünümlü oto portrelerde tahmin etmeyi bir etken olmaktan çıkarırken, parlak sonuçlar için kompozisyonunuza da şekil veriyor. Ayrıca, ufku düz ve doğru tutmayı kolaylaştıran bir dijital seviye göstergesi de bulunuyor.Sony NEX-5T 1

Ciddi fotoğrafçılar sanatsal vizyonlarında ince ayarlar yapmak için de pek çok fırsata sahip. NEX-5T, adanmış kontrol kadranı ve sıklıkla ihtiyaç duyulan fonksiyonların anında kullanılabilmesi için atanabilir Fn düğmesi ile ek esneklik de sunuyor.

Yeni “PlayMemories Camera Apps” Uygulamaları

NEX-5T’ye daha fazla eğlence ve heyecan verici fonksiyonlar ekleyen, sürekli gelişen indirilebilir PlayMemories Camera Apps uygulamaları yelpazesi de bulunuyor. Ücretsiz ve ücretli resim efektleri ve kullanışlı araç seçenekleri arasından seçim yapılabiliyor. Bu, kendinize güveniniz arttıkça yaratıcı seçeneklerinizi genişletmenin de harika bir yolu.

Yepyeni bir Lens Telafisi uygulaması uzman kullanıcıların farklı objektifler için görüntüde ince düzeltmeleri kaydetmesi ve uygulamasına imkan veriyor. Ayarlanabilir düzeltme, çevresel gölgelenme, renk bozulmasının telafi edilmesi için uygulanabiliyor.

Akıllı Uzaktan Kumanda’nın Sürüm 2.0’a güncellenmesi ile Otomatik Netleme doğrudan bağlantılı akıllı telefon veya tabletin dokunmatik ekranından kontrol edilebiliyor* Ev telafisi, diyafram açıklığı, deklanşör hızı, ISO ve beyaz dengesi için parmak uçlarınız ile yapacağınız ayarlamalar ile görüntünüz üzerinde daha da fazla güce sahip olacaksınız. Buna ek olarak, MF Yardımı portre ve makro çekimlerin netlemesini telefonunuzun ve tablet bilgisayarınızın büyük ekranı üzerinde doğru şekilde kontrol etmenize izin veriyor.

Sony NEX-5T

 

*PlayMemories Mobile uygulamasının en son sürümünün yüklenmesini gerektirir.

Yine güncellenen Direct Upload Sürüm 2.0, uygun bir Wi-Fi kablosuz erişim alanının bulunduğu her yerde sosyal ağ hizmetlerine fotoğraf transferlerini hızlandırıyor. Flickr Eklentisi’nin yüklenmesi de artık Flickr’a doğrudan görüntü yüklemelerine imkan veriyor.

Uyumlu çanta ve aksesuarlar

Bir dizi opsiyonel aksesuar fotoğraf makinesi için şık koruma sağlıyor. Çok yönlü BC-QM1 Pil Şarj Cihazı son Alpha ve Handycam® modelleri için pilleri hızla şarj edebildiği gibi akıllı telefonunuza USB üzerinden enerji de sağlıyor. ACC-PFW1 Aksesuar Seti’nde, parmak izlerini uzak tutmayı sağlayan PCK-LS1EM LCD Koruma Tabakası’nın yanı sıra VF-K405MP MC Koruyucu (40,5mm çap) ve NP-FW50 Şarj Edilebilir Pil Takımı da bulunuyor.

Sony’den yeni NEX-5T değiştirilebilir objektifli kompakt fotoğraf makinesi Kasım 2013’ten itibaren Türkiye’den bölgesinden temin edilebilecek.

Sony NEX-5T – Teknik Özellikler

  NEX-5T
Genel Fotoğraf Makinesi Tipi Değiştirilebilir objektifli dijital fotoğraf makinesi
Lens uyumluluğu Sony E-adaptörlü lensler
Görüntü sensörü Tip APS-C tip (23,5 x 15,6mm), ExmorTM APS HD CMOS sensör
Piksel sayısı (efektif) Yaklaşık 16,1 megapiksel
Kayıt sistemi (fotoğraf) Kayıt formatı JPEG (DCF Ver. 2.0, Exif Ver.2.3, MPF Baseline uyumlu), RAW (Sony ARW 2.3 format)
Görüntü kalitesi modları RAW/RAW+JPEG/JPEG Fine/JPEG Standardı
Resim Efekti 11 tip (15 çeşit): Posterleştirme (Renkli, Siyah/Beyaz), Popüler Renk, Fotoğraf Eskitme, Kısmi Renk (R,G,B,Y), Yüksek Kontrastlı Mono, Oyuncak Fotoğraf Makinesi, Yumuşak Yüksek Ton, Yumuşak Odak, HDR Boyama, Zengin Tonlu Mono, Minyatür
Kayıt sistemi (film) Kayıt formatı AVCHD format Ver. 2.0 uyumlu
MP4
Video sıkıştırma MPEG-4 AVC/H.264
MPEG-4 AVC/H.264
Ses kayıt formatı Dolby Digital (AC-3) 2ch
MPEG-4 AAC-LC 2ch
Film kayıt sistemi (AVCHD) 1920 x 1080(50p, 28M, PS) Yaklaşık 28Mbps (Maks. bit hızı)
1920 x 1080(50i, 24M, FX) Yaklaşık 24Mbps (Maks.bit hızı)
1920 x 1080(50i, 17M, FH) Yaklaşık 17Mbps (Ortalama bit hızı)
1920 x 1080(25p, 24M, FX) Yaklaşık 24Mbps (Maks. bit hızı)
1920 x 1080(25p, 17M, FH) Yaklaşık 17Mbps (Ortalama bit hızı)
Kayıt sistemi Medya Memory Stick PRO Duo/Memory Stick PRO-HG Duo/Memory Stick XC-HG Duo/SD bellek kartı/SDHC bellek kartı/SDXC bellek kartı
Netleme sistemi Tip Hızlı Hibrit AF(aşama algılamalı AF/kontrast algılamalı AF)
Netleme noktası 99 nokta (aşama algılamalı AF)/25 nokta (kontrast algılamalı AF)
Takip Özellikli Netleme Var
Pozlama kontrolü ISO hassasiyeti (Tavsiye Edilen Pozlandırma Endeksi) Fotoğraflar: ISO100 ila 25600, AUTO (ISO100 ila 3200), Filmler:ISO100 ila 6400 muadili, AUTO(ISO100 ila 3200 muadili)
LCD ekran Tip 7,5cm (3,0-tip) geniş tip TFT
Dokunmatik Ekran Evet, basınca dayanıklı tip
Nokta sayısı (toplam) 921.600 nokta
Ayarlanabilir açı Yukarı doğru Yaklaşık 180 derece, Aşağı doğru Yaklaşık 50 derece
Diğer Özellikler Otomatik Portre Çerçeveleme ve Otoportre; Yüz Algılama ve Gülümseme Deklanşörü; Superior AUTO; Panoramik Çekim (2D); Auto HDR; DRO; Alacakaranlıkta Elde Çekim Modu; Yaratıcı Tarzlar; Fotoğraf Yaratıcılığı;  Wi-Fi; USB üzerinden Şarj; PlayMemories Camera Apps (belirli ülkelerde); NFC
Dijital zum Akıllı zum (Fotoğraflar) M: Yaklaşık 1.4x, S: Yaklaşık 2x
Dijital zum (Fotoğraflar) Yaklaşık 4x
Dijital zum (Film) Yaklaşık 4x
SteadyShot™ INSIDE Tip Desteklenmiyor (objektif üzerinde görüntü sabitleme destekleniyor)
Sürücü Hız (yaklaşık, maks.) *1 Sürekli çekim modu: maks. 3 fps
Hız Öncelikli Kesintisiz çekim: maks. 10 fps
Güç Fotoğraflar * Yaklaşık 330 fotoğraf (CIPA standardı)
Boyutlar mm (GxYxD) çıkıntılar hariç Yaklaşık 110,8mm x 58,8mm x 38,9mm
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting