Ana SayfaAkıllı TelefonGoogle Pixel 7 güvenlik tarafında sınıfta kalabilir

Google Pixel 7 güvenlik tarafında sınıfta kalabilir

Akıllı telefon dünyasının en yeni ismi Pixel 7 gündemi meşgul etmeye devam ederken, bu konudaki son açıklama bizzat telefonun sahibi Google’dan geldi.

Google Pixel 7 güvenlik tarafında sınıfta kalabilir. Google, akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden biri olabilmek için var gücüyle çalışıyor. Bu hedefine ulaşabilmek için Pixel modellerini her geçen gün daha cazip hale getirmeye çalışan Amerikalı teknoloji devinin, şu ana kadar hedefine ulaşabildiğini söylemek pek de mümkün değil.

Google Pixel 7 Ultra

Bununla birlikte şirket, piyasaya sürdüğü son serisi olan Pixel 7 modelleriyle adından söz ettirmeyi başarıyor. Özellikle serinin güçlü modeli olan Pixel 7 Pro, gerçekten son derece iyi bir alternatif görünümü çiziyor. Ancak Google tarafından bugün yapılan bir açıklama, kullanıcıların kafasında soru işareti oluşmasına neden oldu.

Telefon yanında şarj cihazı vermeyen üretici sayısı hızla artıyor

Google Pixel 7 güvenlik tarafında sınıfta kalabilir

Amerikalı teknoloji devinin bir soru üzerine verdiği yanıtta kullandığı: “Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modellerinde bulunan yüz tanıma teknolojisi, ödeme onayı alımı sırasında veya Google hesaplarına giriş aşamasında kullanılacak kadar güvenli değil.” ifadeleri, tercihlerini bu telefonlardan yana kullanacak olanları tereddüde düşürdü.

pixel 7 2

Nitekim tam da Google’ın söylediği gibi hem Pixel 7’de hem de Pixel 7 Pro’da ödeme onayı ve Google hesabı için kullanılabilen tek güvenlik yöntemi parmak izi okuyucu. Yani anlayacağınız bu telefonlarda yüzünüzü taratarak ödeme onayı güvenlik sayfasını geçemiyorsunuz. Bu durumun sebebi ise, Google’ın bu tip güvenlik adımlarına onay verecek teknolojilerin yanılma payının %7’nin altında olmasını istemesidir. Pixel 7 serisinde ise bu oranın %20 civarı olduğu belirtiliyor.

Google Pixel Buds artık yeni bir renk seçeneği ile satışa çıkıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting