Google kurucuları gizemli takılmaya devam ediyor: Halbuki çok popüler olabilirler

Google ana şirketi kısaca 2 trilyon dolar değerine ulaştı

Google kurucuları gizemli bir kimliğe bürünmeye devam ediyor. Elbette ufak bir araştırma ile kim oldukları ve neler yaptıkları görülebilir. Ancak hiçbirisi ön plana çıkmak için çaba harcamadı. Hadi gelin bu konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Google kurucuları gizemli bir tavra sahip. Genellikle büyük teknoloji şirketlerini kimlerin kurduğu bilinir. Ancak söz konusu Google olunca bunu tahmin etmek çok kolay olmuyor. Silikon Vadisi’nde Larry Page ve Sergey Brin isimleri son derece favori. Fakat oranın dışına çıkınca çok fazla popüler oldukları söylenemez.

Steve Jobs ve Mark Zuckerberg onlardan çok daha popüler. Bunun birçok nedeni var. İkili son derece gizemli takılmayı seviyor. Yani çok fazla medya önünde olma gereksinimi duymuyorlar. Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencisi oldukları zaman Google markasını kurmuşlardı.

Google kurucuları gizemli kişiliklere sahip

Özel bir şirket olarak kurulan Google 19 Ağustos 2004 yılında halka arz edilmişti. O dönem Eric Schmidt ile 2024 yılına kadar sürecek olan 20 yıllık bir birlikte çalışma anlaşması yapıldı. Her şey yolunda gitmiş gibi gözükse bile yine de onların ön planda olmaması kafa karışıklığı yaratıyor.

Google kurucuları gizemli

Mesela Apple kurucusu kim diye sorulsa buna neredeyse herkes Steve Jobs cevabını verebilir. Microsoft kurucusu sorulduğunda Bill Gates ismi son derece popüler bir şekilde cevap olarak bilinir. Ancak Google kurucuları sorulduğunda birçok kişi onların kim olduğunu bilemez. Google kurucuları gizemli olmak için sosyal medyada çok fazla görünmüyor.

Google Play Store enleri bakın hangileri oldu

Bu ikili ayrıca kendilerine gelen biyografik film tekliflerini de reddettiler. Ayrıca yardım fonları konusunda Bill Gates ve Mark Zuckerberg kadar aktif değiller. Peki sizce bu ikili daha fazla göz önünde olmalı mı? Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir