Google artık bir şirket değil!

Geçtiğimiz Ağustos ayında duyurulan Alphabet, artık resmen kuruldu. İnternet devi Google, artık bir şirket olmaktan çıktı. Ana şirket olarak Alphabet kullanılmaya başlanacak. Alphabet ve Google arasındaki hiyerarşinin detayları haberimizde.

alphabet-google

Ağustos ayına geri dönecek olursak, Alphabet gündeme gelmişti. Google, Alphabet adında yeni bir şirket kurduğunu açıklamıştı. Ancak bu şirketin sıradan bir oluşum olmadığı, tüm Google servislerini içereceği duyurulmuştu. Yıllardır Google Inc. olarak bildiğimiz şirket artık sadece Google olarak karşımıza çıkacak. Çünkü artık Alphabet bir şirket ve Google ise onun bir markası haline geldi.

Bu gelişme Ağustos ayında basınla paylaşıldı. Ancak yasal prosedürler ancak sonuçlandı. Google, önümüzdeki haftaya bir ticari marka olarak başlayacak. Alphabet ise içerisinde Google gibi oldukça değerleri markaları barındıran bir şirket olacak.

Alphabet’in tek sayfalık internet sitesi üzerinden duyurulan gelişmede Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, açık bir mektup yayınladı. Bu mektupta, yapılan değişikliğin Google’ın servislerini herhangi bir şekilde etkilemeyeceği, hatta Nasdaq (Amerikan borsası) hisse senetlerindeki adın bile değişmeyeceğine vurgu yapıldı. Sonuç olarak artık Google ve tüm servislerinin sahibi Alphabet Inc oldu. Aşağıdaki tabloda Alphabet ve kapsadığı şirketleri görebilirsiniz.

alphabet-google-semasi

Google.com yanlışlıkla 12 Dolara satıldı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin