Google, iklim değişikliği için yapay zeka destekli araçlarını tanıttı

Google çevrimiçi oyun ve grafiklerini geliştiriyor

Google iklim değişikliği konusuna duyarsız kalmadı ve bunun için geliştirdiği araçları sunmaya başladı. İşte tüm detaylar.

Aşırı hava olaylarının kıyı şehirlerimizi düzenli olarak sular altında bırakması ve kırsal topluluklarımızı yakıp yıkması ile birlikte durum daha da ciddileşti. Google da tüm cömertliğiyle, hem devlet memurlarının hem de toplum örgütleyicilerinin iklim değişikliği kaynaklı felaketlerle mücadele çabalarında kullanabilecekleri yeni bir dizi çevrimiçi araç geliştirdi. Google, aşırı hava durumu uyarılarını zaten etkilenen konumlardaki kullanıcılara gönderiyor ve Arama sayfası aracılığıyla olay hakkında yararlı, anlaşılması kolay bilgiler sağlıyor.

Şirket şimdi bu listeye aşırı sıcaklık uyarılarını da ekledi. Olayla ilgili Google’da arama ayrıntıları, sıcak hava dalgasının tahmini başlangıç ​​ve bitiş tarihlerinden, bu sırada dikkat edilmesi gereken tıbbi sorunlara ve etkilerinin nasıl azaltılacağına kadar her şeyi söylüyor. Şirket, sağlanan bilgilerin hem doğru hem de uygulanabilir olmasını sağlamak için Global Heat Health Information Network (GHHIN) ile ortaklık yapmakta.

Google, iklim değişikliği için yapay zeka destekli araçlarını tanıttı

Google, şirketin Çevresel Öngörüler Gezgini uygulamasındaki bir özellik olan ve “yapay zeka ile havadan görüntüleri birleştirerek şehirlerin mevcut ağaç kapsamını anlamalarını sağlayan  Tree Canopy’yi geliştirdi. Tree Canopy zaten bir düzineden fazla şehirde kullanılıyor, ancak Çarşamba günkü duyuru ile program, Atlanta, Sidney, Lizbon ve Paris de dahil olmak üzere dünya çapında yaklaşık 350 şehre genişleyecek.

John Wick 4’te Killa Hakan da yer aldı! Sosyal medya yıkıldı