Ana SayfaGenelGoogle hakkında şaşırtan iddia

Google hakkında şaşırtan iddia

Federal Seçim Komisyonu, Google hakkında şaşırtan bir iddiada bulundu. Gizlilik ve güvenliğin son derece önemli olduğu bu dönemde işte söz konusu iddia.

Google dilerse, siyasi kampanyalar hakkında e-postaları kontrol edebiliyormuş. Bu da arama motoru devinin dilediği mail akışını spam filtresine yönlendirme hakkı olduğu anlamına geliyor. Gizlilik ve güvenliğin ve bilgiye erişimin son derece önemli olduğu bu dönemde söz konusu iddia fazlasıyla tepki topladı diyebiliriz. The Washington Post’un bildirdiği gibi, komisyon üyeleri bir Gmail pilot uygulamasını onaylamak için 4’e 1 oy vererek Google ile anlaşmışlar. Bu kapsamda şirket sadece dilediği seçmenlerin maillerini onaylama hakkına sahip olacak.

Google hakkında şaşırtan iddia

Haziran ayında Google, FEC’den bir talepte bulundu. Bu talep “yetkili aday komitelerinden, siyasi parti komitelerinden ve FEC’e kayıtlı liderlik siyasi eylem komitelerinden” gelen e-postaların, Gmail kurallarını ihlal etmedikleri sürece spam filtrelerini atlamasını sağlayacak bir planı gözden geçirmesiydi. Yasa dışı içerik, kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı gibi nedenler bahane olarak gösterildi. FEC, öneriyi yoruma açtı halktan gelen geri bildirimlerin neredeyse tamamı olumsuzdu. İlk olarak, Demokratik Ulusal Komite, programın Cumhuriyetçilere fayda sağlayacağını ve Gmail kullanıcılarını “kötüye kullanım amaçlı bağış toplama taktiklerine” tabi tutacağını iddia etti. Google’un seçmenler ile anlaşarak dilediği maili ön planda tutması ise şaşırtan bir etki yarattı diyebiliriz.

iPhone pil güncellemesi bazı problemleri beraberinde getirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting