Google, Face ID ile verilerinizi koruyacak

Google

Face ID teknolojisi 2017’de piyasaya sürülen iPhone X ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Artık her iPhone modelinde Face ID standart olarak bulunuyor. Apple’ın yüz tanıma teknolojisi güvenlik önlemi olarak birçok uygulama tarafından da kullanılıyor. Şimdi de arama motoru devi Google, Face ID’yi uygulamasına getirmeyi planladığını duyurdu.

Son dönemde yapay zeka konusunda büyük bir yarış var. Google ve birçok teknoloji devi yapay zeka konusunda geride kalmamak için çalışmalarını hızlandırdılar. ChatGPT çıktığı günden bu yana oldukça konuşuldu ve büyük ilgi gördü.

google

Kısa süre önce arama motoru devi ChatGPT’ye rakip olarak Bard’ı tanıttı. Teknoloji devi deneysel bir konuşma AI hizmeti olarak nitelendirdiği Bard’la konuşulurken, uygulamaları ve hizmetleriyle ilgili bazı duyurular da yaptı. Bunlardan birisi de iOS’taki uygulaması hakkında.

Google

Mountain View merkezli şirket paylaştığı yeni blog yazısında, güvenlik ve gizliliğe vurgu yaparken, iPhone ve iPad’deki uygulamasıyla ilgili olarak, “Gizliliğinizi korumak için Face ID’yi seçebileceksiniz. Böylece cihazınız başkasının eline geçse bile, onu açamayacak ve verilerinize erişemeyecek” açıklamasını yaptı.

Face ID seçeneğinin yakın zamanda Google’ın iOS uygulamasına eklenmesi planlanıyor.

Google, ChatGPT rakibi Bard’ı tanıttı