Ana SayfaGenelGoogle, Donald Trump'ın uygulamasını sunmaya başlıyor

Google, Donald Trump’ın uygulamasını sunmaya başlıyor

Donald Trump geçtiğimiz dönemlerde bazı söylemleri sebebiyle sosyal medya platformlarından yasaklanmıştı. Ancak eski başkan ardından kendi platformunu kurdu. Google şimdi bu platformu Play Store’a getiriyor. İşte detaylar.

Donald Trump destekli Truth Social, içerik denetleme politikalarıyla ilgili endişeler nedeniyle aylarca süren bir gecikmenin ardından Google Play Store’da yayında. Axios’a göre iki taraf, Ağustos ayının sonundan bu yana uygulamanın onayı hakkında ileri geri gidip geliyordu. Truth Social, Apple’ın App Store’unda Şubat ayında piyasaya sürüldü, ancak şimdiye kadar Android kullanıcıları hizmetin web sürümünü kullanmak veya uygulamayı yandan yüklemek zorunda kalmıştı. Google’ın, fiziksel tehditler ve şiddeti teşvik eden içerik de dahil olmak üzere uygulamada içerik denetleme sorunlarını işaretlediği bildirildi.

Google, Donald Trump'ın uygulamasını sunmaya başlıyor

Şirket, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahip uygulamaların, şiddet içeren tehditler gibi kötüye kullanım amaçlı davranışları önlemeye yönelik politikalara ve bu kuralların uygulanmasına yönelik mekanizmalara sahip olmasını şart koşuyor. Truth Social’ın hizmeti, Ağustos ayında Android’de ilk kez başlatılmaya çalışıldığında bu standartları karşılamadı. Ancak şirket görünüşe göre şimdi bu endişeleri çözmüş durumda. Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, “Uygulamalar, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği etkili bir şekilde denetleme ve şiddeti teşvik edenler gibi sakıncalı yayınları kaldırma gereksinimi de dahil olmak üzere geliştirici yönergelerimize uymaları koşuluyla Google Play’de dağıtılabilir” dedi.

1.2 milyar dolarlık MetaVerse evreni hayalet şehre döndü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting