Ana sayfa Genel Google casus çalışanı işten çıkardı

Google casus çalışanı işten çıkardı

İnternet devi Google casus olarak çalıştığı şüphesi uyandıran bir çalışanı işten çıkardı. Kısa süre önce dört çalışanın, diğer şirket çalışanları hakkında kişisel verileri topladıkları ve gizemli araştırmalar yaptıkları anlaşılmıştı.

Dört çalışan hakkında soruşturma devam ederken, onlardan biri olan Rebecca Rivers’ın işten çıkarıldığı haberi geldi.

Google casus diyor ama kimse inanmıyor

Dört çalışan hakkındaki suçlamalar, diğer çalışanlar için endişe yaratsa da, şüpheli çalışanları savunan kalabalık bir grup ise suçlamaların iftira olduğunu savunuyor. Bu nedenle internet devinin merkezinde ciddi protestolar da yaşanıyor.

Ancak protestolara rağmen, internet devinin yöneticileri, dört şüpheli çalışanı affetmeye meyilli görünmüyor.

Şirket yönetimine göre, şüpheli çalışanların diğer çalışanların ajandalarının ekran görüntülerini aldıkları, çalıştıkları projelere dair belgeleri karıştırdıkları anlaşıldı.

Hatta başka çalışanların doktor randevularına dair bilgilerin notların da kişisel eşyaları arasında bulunduğu dile getiriliyor.

Google casus şüphesiyle soruşturduğu bu dört şüpheli çalışanın, başka ülkeler için çalışan ajanlar olabileceğinden şüpheleniyor. Diğer çalışanların “zayıf” noktalarını bularak onlara şantaj yapmaya hazırlanılmasından korkuluyor.

Cyberpunk 2077 final aşamasına geldi

Fakat pek çok şirket çalışanı bu şüphelere inanmıyor ve şirket yönetiminin, insanları işten çıakrtırken “çamur” atarak kendilerini savunamaz durumda bıraktıklarını dile getiriyorlar. Bu nedenle yaşanan protesto gösterilri de giderek daha fazla insanın katılımıyla devam ediyor.

İnternet geçtiğimiz yıllarda da, “söylem” olarak beğenmediği sosya medya paylaşımları yaparak tartışmalara giren bazı çalışanları apar topar işten çıkarmıştı.

Şirket çalışanlarının bu tür işten çıkarma kararlarına karşı hızlı şekilde organize olup protestolar gerçekleştirmeleri de şirketin imajını olumsuz etkiliyor. Ancak şirketin “güvenlik ve soruşturma ekibi, dört çalışanın casusluk yaptığı konusundaki iddialarında tüm delillere sahip olduklarının altını çiziyorlar. Bu soruşturmanın şirket içinden çıkıp ABD istihbarat kurumlarının soruşturmasına dönüşmesi de mümkün görünüyor.

google casus

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy Z Flip! Katlanabilir ekranlı bu telefona ihtiyaç var mı?

Samsung, geçtiğimiz günlerde düzenlediği özel bir etkinlik ile yeni Galaxy S20 ailesini görücüye çıkardı. Bu esnada sürpriz bir üye daha kendini gösterdi, ki bu...

Son Haberler