Ana SayfaGenelYouTube Music çalışanları sendikalaşmaya oy verdi

YouTube Music çalışanları sendikalaşmaya oy verdi

Bir Alphabet alt yüklenicisi olan YouTube Müzik İçeriği Operasyonlarında çalışan bir grup işçi, 58 kişilik grubun büyük çoğunluğunun sendika kartlarını imzalamasının ardından sendikanın tanınması ve pazarlık gücü için Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’na başvurdu.

YouTube Music çalışanları sendikalaşmaya oy verdi. Alphabet Workers Union-Communications Workers of America (AWU-CWA) yaptığı açıklamada, “YouTube Müzik İçeriği Operasyonları ekibinin bir parçası olarak çalışanlar, YouTube’un dünya çapındaki 2,1 milyar aylık aktif kullanıcısı için müzik içeriğinin erişilebilir olmasını sağlıyor” dedi.

Yeni YouTube Music özelliği

Austin Texas’ta yerleşik olan işçiler zaten AWU-CWA aidatları ödüyordu ve şimdi pazarlık hakları arıyorlar. AWU-CWA, bu hakların Alphabet’i sendikayı işçilerin pazarlık birimi olarak tanımaya zorlayacağını söylüyor. NLRB, 14 Kasım’da bir duruşma planladı. Ocak 2021’de kurulan sendika, şu anda tam zamanlı çalışanların yanı sıra geçici, satıcı ve sözleşmeli işçiler de dahil olmak üzere yaklaşık 1.200 Alphabet çalışanını üye olarak sayıyor.

YouTube music

YouTube Music çalışanları sendikalaşmaya oy verdi

AWU-CWA, “tüm Alfabe çalışanları (tam zamanlı, geçici, satıcı ve sözleşmeli çalışanlar) işte onurlu, hak ettiğimiz ücret ve sosyal haklara sahip olana ve masada oturana kadar örgütlenmeyi bırakmayacağını” söylüyor. Bu yılın başlarında, Kansas City’deki bir grup Google Fiber çalışanı AWU-CWA ile sendikalaşmaya oy verdi. Bu ay AWU, şirketi sendika faaliyetlerine misilleme olarak Google veri merkezi çalışanlarını işten çıkarmakla suçlayarak NLRB’ye şikayette bulundu. Sendika, Google’ın ücret ve çalışma koşullarını tartışmaya çalışan iki işçiyi işten çıkardığını söyledi.

Youtube music

Google yazılım mühendisi ve AWU-CWA yönetim kurulu başkanı Parul Koul, “YouTube Müzik İçerik Operasyonları ekibinin çalışanlarını Alphabet Workers Union-CWA’nın üyeleri olarak ağırlamaktan onur duyuyoruz” dedi. “YouTube gibi Google platformları büyük ölçüde başarılı oldu, teşekkürler adil paylarından mahrum bırakılırken kaliteli içerik sağlayan binlerce taşeron işçisinin emeğine ve çabalarına. Bu çalışanların Alphabet’i pazarlık masasına getirdiğini ve güçlerini hak ettikleri işte kaliteli maaş, sosyal haklar ve hakları kazanmak için kullandıklarını görmekten heyecan duyuyoruz.”

Apple, Müzik ve TV+ aboneliklerinin fiyatını yükseltti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting