Ana SayfaGenelGoogle, AI avatar girişimi satın aldı

Google, AI avatar girişimi satın aldı

Google, sosyal medya kullanıcıları ve markalar için avatarlar oluşturmak için AI kullanmaya çalışan bir girişimi sessizce satın aldı. İşte detaylar.

TechCrunch’a göre, şirket yakın zamanda Alter’i satın almak için yaklaşık 100 milyon dolar ödedi. Satın alma işlemi yaklaşık iki ay önce Google tarafından kamuoyuna duyurulmadan gerçekleşti. Perşembe günü, arama devi satın almayı onayladı ancak anlaşmanın finansal şartlarını açıklamadı. TechCrunch’a göre Google, TikTok’a karşı daha iyi rekabet edebilmek için Alter’i satın aldı.

Google,  AI avatar girişimi satın aldı

Alter, diğer geliştiricilerin uygulamalarına ve oyunlarına avatar oluşturma sistemleri eklemek için kullanabilecekleri bir platform sunan Facemoji olarak hayata başladı. Alter’in kurucu ortağı ve işletme yetkilisi Jonathan Slimak kısa süre önce LinkedIn’e giderek “Google’da Avatarlar oluşturma” pozisyonuna başladığını paylaştı. Alter’in ekibi ve teknolojisinin Google’ın TikTok’a karşı daha iyi rekabet etmesine nasıl yardımcı olabileceği belirsiz. Şirketin kısa biçimli video biçimini aldığı YouTube Shorts, şirket için zaten bir başarı. 2021 yazında küresel bir sunumun ardından şirket, geçtiğimiz Haziran ayında platformun aylık 1,5 milyar aktif kullanıcısı olduğunu duyurdu.

Uygulama bu kapsamda TikTok ile rekabet etmeyi hedefliyor. Yeni alınan sistem ile daha iyi bir deneyim ve gelişmiş bir kullanıcı performansı hedefleniyor. Bu kapsamda şirket satın almayı sessiz sedasız geliştirdi. Bu güncelleme ile neler yapılacak bekleyip göreceğiz.

Galaxy S23 Ultra, geliştirilmiş 200 MP kamera ve telefoto lense sahip olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting