Ana SayfaİnternetGetir uygulaması bir ülkede daha faaliyete başladı: Hedef büyük

Getir uygulaması bir ülkede daha faaliyete başladı: Hedef büyük

Tüm dünyaya yayılmaya çalışan Getir uygulaması bir ülkede daha faaliyete başladı. Şirket çok büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Getir uygulaması bir ülkede daha hizmete başlayarak oldukça kararlı ilerlediğini gösterdi. Hatırlayacağınız üzere yaklaşık olarak 3 hafta kadar önce Portekiz’in başkenti Lizbon şehrinde şirket hizmet verdi. Bunun hemen ardından yeni bir haber duyurdu.

Bu habere göre şirket ABD pazarına giriş yapacaktı. 2021 yılının başından bu yana hizmet verdiği ülke sayısının büyük bir hızla artıran getir bu defa ABD’ye açıldı. Twitter üzerinden bir paylaşım yapan şirket ABD’nin Chicago şehrinde resmi olarak hizmet vermeye başladı.

Getir uygulaması bir ülkede daha kullanılıyor

Getir şirketi 9 temmuz 2015 tarihinde Türkiye’de hizmet vererek varoldu. Kısa bir süre içerisinde en büyük sipariş teslimatı şirketi konumuna yükseldi. Bu uygulama müşterilerin siparişlerini sadece 10 dakika içerisinde teslim edebiliyor. Ancak hızını yurt dışında da göstermesi gerekiyordu. Özellikle trafiğin olduğu bölgelerde bu süre bazen yeterli olmayabiliyor.

Getir uygulaması bir ülkede

Avrupa’nın birçok şehrinde hızlı bir şekilde teslimat yapmayı başaran Getir böylece kendisini kanıtlamış oldu. 2021 yılının daha ilk yarısına gelmeden İngiltere’nin Londra şehrinde hizmet verdi. Hemen ardından Hollanda’nın Amsterdam şehrinde servise başladı. Getir uygulaması bir ülkede daha hizmet vererek sayıyı artırdı.

Getir kuryesi işten çıkarıldı yer yerinden oynadı

ABD pazarına girmesi ile birlikte uygulama bir dünya markası haline gelmeye çalışıyor. Bunu yapması için birkaç ülkede daha hizmet vermesi yeterli olacak. Peki sizce Getir uygulaması gerçekten de bir dünya markası olabilecek mi? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting