Ana SayfaGenelGeleceğin Apple iPad'leri Hibrit OLED ekran teknolojisi ile gelecek

Geleceğin Apple iPad’leri Hibrit OLED ekran teknolojisi ile gelecek

Son gelen raporlar ile beraber Apple iPad’ler ile ilgili bazı bilgileri ortaya çıkardı. Şirketin önümüzdeki yıllarda çıkaracağı cihazlar  yeni Hibrit OLED ekran teknolojisi ile gelecek

Şirketin bu konuda planlaması ile beraber öncelikle cihazların çok daha ince olacağını söyleyelim. Sert OLED cam alt tabakaları esnek OLED ince film kapsülleme ile birleştiren yeni bir OLED panel türü olacağı anlamına geliyor. Bu kapsamda arkadan aydınlatma katmanı gerektirmediği için esnek OLED üretiminden daha az maliyetli. Ayrıca Apple’ın 2024 yılına kadar bu ekran teknolojisini kullanacağı söyleniyor.

Apple iPad

Bunun ile beraber şirketin Apple iPad’ler için Hibrit OLED’e geçmesinin ve iPhone’ları için esnek OLED’leri elinde tutmasının nedeninin, ikincisinin daha büyük ekran boyutlarında görüntü kaymasının olduğu söyleniyor . Apple görünüşe göre tedarik zincirine yeni bir üretim ortağı getiriyor ve bu da muhtemelen 12.9 inç iPad Pro veya muhtemelen MacBook Pro için gelecek güncellemeler için bazı paneller yapacak.

Şu an itibariyle mini LED teknolojisini kullanan tek Apple ürünü 14 inç ve 16 inç MacBook Pro ve 12.9 inç iPad Pro modelleridir. İlginç bir şekilde, üç modelin de bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi gereken yenilenmiş M2 yongalarına sahip olması bekleniyor. Apple’ın Hybrid OLED teknolojisini benimseyene kadar bu mini LED teknolojisini kullanmaya devam etmesi bekleniyor.

Philips, yeni monitörlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting