Ana SayfaAkıllı TelefonGalaxy Z modelleri ne kadar dayanıklı?

Galaxy Z modelleri ne kadar dayanıklı?

Akıllı telefon tercihlerini katlanabilir akıllı telefonlardan yana kullanacakların en çok merak ettiği soruya cevap arıyoruz: Bu telefonlar yeterince sağlam mı?

Galaxy Z modelleri ne kadar dayanıklı? Samsung tarafından 10 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Galaxy Unpacked etkinliği kapsamında iki yeni katlanabilir akıllı telefon modeli olan Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 resmen tanıtılmıştı. Serilerinin en güçlü cihazları olan bu iki isim, birçok yeni özellik ve arttırılmış dayanıklılık vaadlerinde bulunmasına rağmen, henüz yeni bir teknoloji olarak kabul edilen katlanabilir akıllı telefonlara bu sözlerine inanmayarak onlara mesafeli yaklaşanlar da yok değil.

Samsung Galaxy Z Fold 4 özelliği diğer cihazlara geliyor!

Bu cihazların yeterince sağlam olup olmadığını merak eden kullanıcıların bu sorularına yanıt verecek isimse, ünlü YouTube kanalı JerryRigEverything’s oluyor. Geçtiğimiz hafta, masasına Galaxy Fold4’ü konuk eden ünlü YouTuber, bu hafta ise Galaxy Flip4 modeliyle karşımıza çıktı.

Galaxy Z Fold 4 2

Galaxy Z modelleri ne kadar dayanıklı?

Fold4 modeline göre daha ince ve daha dayanıksız gibi görünen Flip4 modelinin nasıl bir performans sergileyeceği merak edilirken, testi birkaç başlıkta özetleyebiliriz. Öncelikle telefonun dış kasasının çizilme ve derin yarıklara karşı bir hayli dayanıklı olduğunu ancak iç ekran için aynı şeyi söylemenin pek mümkün olmadığını belirtelim.

İç ekranda sert tırnak çizilmelerinin ekranda iz bıraktığını ve bu durumun fazlasıyla can sıkabileceğini söyledikten sonra, ekran koruyucu olmadan bu telefonu kullanmanın pek doğru bir tercih olmayacağını da belirtelim.

Kir tutma testine de tabi tutulan Fli4’ün ekranının kiri çok fazla savuşturamadığını da görüyoruz. Ancak geriye bükülme testleri, telefonun sağlam olup olmadığı konusundaki bütün şüphelerimizin ortadan kalkmasını sağlıyor.

Galaxy Z Fold 4

Her ne kadar geriye büküm esnasında birtakım sesler gelse de, bu sürecin sonunda telefon hayatta kalmaya ve çalışmaya devam ediyor. Sonuç itibariyle Samsung’un hem Galaxy Fold4 modelinde hem de Galaxy Flip4 modelinde gayet iyi bir iş çıkarttığını söyleyebiliriz.

Xiaomi Akıllı Hava Temizleyici peynir ekmek gibi satıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting