Huawei yeni nesil katlanabilir telefonlarının seri üretimine başladı

Sektör kaynaklarına göre Huawei, yeni nesil katlanabilir telefonlarının seri üretimine Kasım ayında başlamıştı. Modeller Samsung Galaxy Z Flip 3 ile rekabet edecek ancak fiyatının daha düşük olması bekleniyor.

Economic Times’ın bir raporu, 25 Kasım’da Zhaoli Technology’nin bir müşteri için yeni bir katlanabilir akıllı telefon menteşesinin seri üretimine başladığını açıkladığı bir yatırımcı toplantısı yapıldığını söyledi. Bu menteşenin daha ucuz olduğu söylendi ve bu nedenle daha yüksek bir getiri oranı sağlandı. Zhaoli Technology, menteşelerin kimler için üretildiğini belirtmemiş olsa da, endüstri gözlemcileri bunun Huawei için olduğunu duyurdu.

Huawei yeni nesil katlanabilir telefonlarının seri üretimine başladı

Katlanabilir akıllı telefonlar, akıllı telefon tasarımındaki bir sonraki büyük şeydir ve neredeyse her büyük teknoloji firması, geliştirmeye büyük kaynaklar ayırıyor. Samsung Galaxy Z Flip3’ün başarısı, alıcıların katlanabilir cihazları artık deneysel cihazlar olarak görmediklerinin kanıtı olduğu için özellikle diğer markalar için bir teşvik görevi gördü.

Ne de olsa, katlanabilir telefonlar, oldukça hantal olmasına rağmen, şimdiye kadar normal bir akıllı telefonun iki katına mal oluyor. Böylece Galaxy Z Flip3 uygun fiyat etiketi ile gündeme geldiğinde, sadece 40 günde; bir milyonun üzerinde satış yapmayı başardı. Başarıyı tatmış olan Samsung, şimdi 4 milyon Galaxy Z Fold ve 9 milyon Galaxy Z Flip modeli olmak üzere katlanabilir telefon satışlarını 2022 yılına kadar 7 milyondan 13 milyona çıkarmayı planlıyor.

Öte yandan, Samsung’un katlanabilir alandaki ana rakibi – Huawei – şu anda ABD’den gelen kısıtlamalar nedeniyle geride kalıyor.

Lenovo yeni nesil laptopları için hazırlığını tamamladı