Ana SayfaDonanımGoogle Pixelbook planlarını rafa kaldırdı

Google Pixelbook planlarını rafa kaldırdı

Google Pixelbook planlarını rafa kaldırdı. Yakında çıkması beklenen yeni Pixelbook iptal edilirken, bu cihaz üzerinde çalışan ekip de dağıtıldı.

Bildiğiniz gibi Google, Chromebook olarak adlandırılan laptopları ile bu alanda varlık gösteren şirketlerin başında geliyordu. Ancak Google cephesinde yaşanan son gelişmeler, Amerikalı teknoloji devinin bu alandan çekilebileceğini ya da en azından laptop pazarındaki varlığını azaltacağını gösterdi.

Hazırlık aşamasındaki yeni Google Pixelbook projesini sonlandıran Amerikalı teknoloji devi, bununla da kalmayıp bu Pixelbook’u geliştiren ekibi de dağıttı. Oysa yeni Google Pixelbook uzun süredir hazırlık aşamasındaydı ve hazırlık sürecinde epey yol kat edilmişti. Öyle ki yeni Pixelbook’un bu yıl bitmeden piyasaya sürülebileceği konuşuluyordu.

Google Pixelbook Go 1

Google içinden gelen bilgilere göre Amerikalı teknoloji devinin bu projeyi iptal etmesinin başlıca sebebi şirketin giderlerini azaltmaya çalışıyor olması. Bildiğiniz gibi bir süredir etkileri hissedilen ekonomik duraklama sebebiyle pek çok teknoloji şirketi masrafları azaltıp zararı minimuma indirmenin yollarını arıyor. Görünüşe bakılırsa Google’ın bu çabalarının kurbanlarından biri de Pixelbook olmuş.

Yeni Pixelbook üzerinde çalışan ekip dağıtılmış olsa da bu kişilerin işten çıkarılmadığını söylemekte fayda var. Google bunun yerine bu ekibin üyelerini farklı projelere ve departmanlara yönlendirdi.

Google cephesinde yaşanan bu gelişme oldukça şaşırtıcı. Çünkü hem cihaz piyasaya sürülmeye çok yakında hem de daha bu yaz Google yöneticisi Rick Osterloh, Pixelbook serisini devam ettireceklerini söylemişti. Görünen o ki ekonomik durgunluk, bir iki ay içinde çok şeyi değiştirmiş.

OnePlus 11 Pro tasarımı ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting