Galaxy S23 Ultra kamera özellikleri sızdırıldı

s2323

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemisi modeli Galaxy S23 Ultra üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bugün gelen yeni bilgilerse, telefonun kamera yapısına ışık tutabilir.

Galaxy S23 Ultra kamera özellikleri sızdırıldı. Akıllı telefon dünyasının önemli markalarından biri olan Samsung’u rakiplerinden ayıran en önemli yönü, bir taraftan akıllı telefon satışlarını yaparken diğer taraftan ise bu telefonlarda kullanılabilecek donanımların gelişiminde ise başrol oynamasıdır. Son zamanlarda satışa sunulan ya da resmen tanıtılan birçok modelin en havalı özelliği olan 200MP ISOCELL HP1 kamera sensörünün Samsung tarafından geliştirilmiş olması da, bu söylediğimiz duruma güzel bir örnek olsa gerek.

s23

Galaxy S23 Ultra kamera özellikleri sızdırıldı

İşte Güney Koreli teknoloji devinin amacı, yeni amiral gemisi olması beklenen Galaxy S23 Ultra’da daha önce hiçbir akıllı telefonda kullanılmamış yepyeni bir kamera sensörünü deneyimlemek.

Samsung Galaxy S23

ISOCELL HP2 ismi verilen yeni sensörün detayları şimdilik netleşmiş değil ancak 200MP’lik çözünürlük sunan ISOCELL HP1’den daha üstün yönlerinin ağırlıkta olacağı kesin. Öte yandan birçok duyum hesabı HP1 ve HP3 teknolojilerinin ise, Galaxy A modellerine kaydırılacağını iddia ediyor.

Samsung Galaxy S23

Son olarak, bugüne kadar sızdırılan pek çok bilgi sonrası Galaxy S23 Ultra’nın bazı özelliklerini şimdiden öğrendiğimizi hatırlatalım. Buna göre Güney Koreli şirketin yeni üst segment modeli gücünü Snapdragon 8 Gen 2’den alacak. Ana kamerası hakkında bir bilgi bulunmasa da bu kamerayı destekleyecek sensörler; 12MP Ultra geniş açı, 10x optik zoom 10MP periskop ve 3x optik zoom 10MP telefoto olacak. Samsung Galaxy S23 Ultra’nın gelecek yılın ilk aylarında tanıtılması akabinde ise satışa sunulması bekleniyor.

Oppo Reno 8Z 5G özellikleri belli oldu


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir