Galaxy S23 Ultra batarya kullanım süresi, dosta güven düşmana korku veriyor

Samsung Galaxy S23 Ultra

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S23 Ultra, şimdi de batarya performansıyla adından bahsettiriyor.

Galaxy S23 Ultra batarya kullanım süresi, dosta güven düşmana korku veriyor. Telefon kullanıcılarının karşılaştırmak için en sevdiği cihazlar olan iPhone 14 Pro Max ve Galaxy S23 Ultra, PhoneBuff adlı popüler YouTube kanalı tarafından yapılan testlere tabi tutuldu. Bu testler arasında batarya testi de yer alıyordu ve Apple, özel tasarım donanımı ve yazılım avantajı sayesinde ve oldukça sınırlı çoklu görev özelliği sayesinde ‘dünya şampiyonu batarya ömrü’ unvanını korumayı başardı. Ancak Galaxy S23 Ultra, önceki Android telefonlara göre çok daha iyi bir performans göstererek rakibine oldukça yakın bir sonuç aldı.

Galaxy S23 FE 2

Aynı kanalın yaptığı düşürme testinde Galaxy S23 Ultra, iPhone 14 Pro Max ile karşılaştırıldığında biraz daha iyi bir performans gösterdi. Her iki cihaz da dört tur düşme sonrasında bile çalışabilir durumda kaldı. Hız testine gelince, Galaxy S23 Ultra ve iPhone 14 Pro Max neredeyse birbirine eşit bir performans sergiledi.

ss23

Galaxy S23 Ultra batarya kullanım süresi, dosta güven düşmana korku veriyor

Batarya testinde, Galaxy S23 Ultra’nın 5.000 mAh’lık devasa bir bataryası varken, iPhone 14 Pro Max‘ın bataryası 4.323 mAh olarak ölçüldü. Ancak, özel tasarım donanımı ve yazılım avantajı sayesinde ve oldukça sınırlı çoklu görev özelliği nedeniyle, iPhone batarya ömrü testinde galip geldi.

Batarya gibi önemli bir donanımı ele alırken, özellikleri incelemek önemlidir. iPhone 14 Pro Max 6,7 inçlik bir ekrana sahipken, Galaxy S23 Ultra daha büyük 6,8 inçlik bir ekrana sahiptir. Her iki cihazın da değişken yenileme hızları 1-120Hz arasında değişebilir. Galaxy S23 Ultra’nın ekranı, iPhone 14 Pro Max’ın 1290 x 2796’ya kıyasla 1440 x 3088 pikselle daha yüksek çözünürlüklüdür.

ssss23

Tüm bunlar göz önüne alındığında, iPhone 14 Pro Max’in Galaxy S23 Ultra‘yı 38 dakikalık farkla geride bırakması çok etkileyici değil. Galaxy S23 Ultra, 27 saat 6 dakika boyunca dayanırken, iPhone 27 saat 44 dakika sonra kapandı. Galaxy S23 Ultra, iPhone’dan daha az dayansa da daha fazla özellik, uygun çoklu görev ve daha yüksek çözünürlüklü ekranı için daha fazla piksel sunuyor. Galaxy S23 Ultra batarya kullanım süresi, dosta güven düşmana korku veriyor.

YouTube’daki yapay zeka videoları virüs saçıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir