Galaxy S23 depolama alanında çıtayı yükseltiyor

Samsung Galaxy S23

Samsung, Galaxy S23 ile birlikte depolama alanı konusunda çıtayı yükseltecek. Telefonun en düşük fiyatlı versiyonunda depolama alanı iki katına çıkıyor.

Bildiğiniz gibi Güney Koreli teknoloji devi Samsung, heyecanla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını 1 Şubat’ta düzenleyeceği etkinlikte resmi olarak tanıtacak. Son günlerde üst üste gelen sızıntılarla birlikte çıkış tarihini nihayet öğrendiğimiz Galaxy S23 serisi için bekleyiş sürerken, telefonun detayları da bir bir netlik kazanıyor. Son olarak da telefonun depolama alanı hakkında önemli bir detay gün yüzüne çıktı.

Hatırlarsanız Galaxy S22’nin en düşük fiyatlı versiyonunda, 128 GB depolama alanı bulunuyordu. Gitgide artan dosya boyutları sebebiyle yavaş yavaş yetersiz hale gelmeye başlayan 128 GB’lık bu depolama alanı seçeneği, Galaxy S serisi için artık yeterli görülmemiş olacak ki S23’te bu seçenek bulunmayacak.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Gelen son sızıntılar, Samsung Galaxy S23’teki en düşük depolama alanı seçeneğinin 256 GB olacağını gösteriyor. Kullanıcılar için sevindirici olanı, 256 GB depolama alanına sahip en düşük versiyonun, geçtiğimiz yılın 128 GB’lık versiyonuyla aynı fiyata satışa sunulacak olması. Yani Samsung en düşük fiyatlı versiyonu ortadan kaldırmıyor. Bunun yerine en düşük versiyonda bile depolama alanını 256 GB’a çıkarıyor.

Daha önce gelen açıklamalar sayesinde hem Galaxy S23’ün Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağını biliyoruz. Hatırlarsanız Qualcomm CFO’su da Galaxy S23 serisinin Snapdragon 8 Gen 2’den güç alacağını doğrulamıştı. Ayrıca telefonun bu kez Exynos yonga setine sahip versiyonlarının olmayacağı, tüm dünyada aynı yonga setiyle satışa sunulacağı da açıklanmıştı.

Galaxy S24 Ultra hakkında ilk detaylar gelmeye başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir